Jakich porad najczęściej szukamy w sieci?

Ponad połowa ankietowanych przyznała, że szuka porad zdrowotnych w Internecie, a 43,56% stwierdziło, że w sieci szuka wskazówek dotyczących zakupów. Najmniej internautów, bo tylko 15,84% radzi się innych użytkowników sieci w sprawach uczuciowych, wynika z najnowszego Barometru portalu JakKupować.pl

Pośród dziedzin, na temat których szukamy internetowych porad, znalazły się także komputery (32,67%), sprawy związane z wychowaniem dzieci (29,7%), motoryzacja (28,71%) oraz uroda (26,73%).

Rok temu firma Gemius zapytała polskich internautów, porad na jaki temat szukają w sieci – co trzeci ankietowany przyznał, że interesują go strony poświęcone zdrowiu. Wyniki badań pokrywają się z wynikami ankiety przeprowadzonej przez JakKupować.pl.
Jakich porad najczęściej szukamy w sieci? 1
Jak wynika z przeprowadzonego przez JakKupować.pl badania Internet jest bardzo popularnym źródłem wymiany informacji na temat wszystkich aspektów życia. 40,59% respondentów stwierdziło, że z internetowych porad korzysta często, a prawie co trzeci ankietowany przyznał, że bardzo często radzi się innych internautów. Tylko 4,95% nie korzysta z porad w sieci.
Jakich porad najczęściej szukamy w sieci? 2
Zapytani o zalety internetowych porad badani wskazali w pierwszej kolejności na możliwość uzyskania wielu odpowiedzi (28,71%). Niewiele mniej, bo 26,73% biorących udział w badaniu doceniło wygodę korzystania z sieci – nie trzeba wychodzić z domu, by je otrzymać. Z kolei dla prawie 19% ankietowanych największą zaletą korzystania z porad internetowych jest możliwość dotarcia do osób mających podobne doświadczenia, a dla 14,85% największą zaletą porad dostępnych w Internecie jest ich darmowość. Co ciekawe, jedynie 10,89% badanych internautów wskazało na anonimowość jako cechę mającą największe znaczenie przy korzystaniu z porad w sieci.
Jakich porad najczęściej szukamy w sieci? 3
Polscy internauci dostrzegają jednak również wady korzystania z internetowych porad. Prawie 30% ankietowanych uskarżało się, że nie zawsze otrzymuje wartościowe odpowiedzi, a 25,74% stwierdziło, że największą wadą jest to, że otrzymane odpowiedzi mogą się znacząco różnić. Badani wskazali także na brak możliwości sprawdzenia rzetelności porady (21,78%) i trudność z zidentyfikowaniem osób, które udzielają odpowiedzi na nasze pytania (14,85%). Jedynie 7,92% respondentów jako wadę wymieniło brak określonego czasu na udzielenie odpowiedzi.
Jakich porad najczęściej szukamy w sieci? 4
Ważnym wnioskiem płynącym z ankiety są odpowiedzi badanych na pytanie, do jakich źródeł sięgają szukając porad w sieci. Według wyników badania za najbardziej wiarygodne uchodzą portale specjalistyczne. Porad w takich serwisach szuka prawie 58% ankietowanych. Za równie przydatne według badania uchodzą fora i portale z recenzjami (55,44%). Na kolejnych pozycjach wskazano: strony producentów (29,7%) oraz blogi (28,71%).
Jakich porad najczęściej szukamy w sieci? 5

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry