Jakie smartfony cieszą się największą popularnością w Polsce?

Rynek telefonów od początku rozwija się bardzo dynamicznie i od paru lat wiele mówi się o telefonach, które poza dzwonieniem i odbieraniem sms’ów spełniają szereg nowych funkcji. Są to telefony nowej generacji tzw. smartfony. Jakie modele cieszą się największą popularnością na Ceneo, które są najlepiej oceniane i najchętniej wybierane?

Na początku warto zadać sobie pytanie: czym w zasadzie jest ten smartfon? Jak odróżnić go od klasycznego telefonu? W sieci próżno szukać jednoznacznej odpowiedzi. Najczęściej pisze się, że supertelefon łączy cechy telefonu, organizera a także podręcznego komputera. Posiada także klawiaturę qwerty bądź panel dotykowy, który daje możliwość pisania w tym systemie. Jego podstawową wartością jest możliwość łączenia się z Internetem. To dzięki temu za pomocą smartfona możemy swobodnie korzystać z poczty e-mail, komunikatorów, serwisów społecznościowych etc. Inną kluczową cechą każdego smartfona jest fakt, że posiada on system operacyjny umożliwiający instalowanie  na telefonie nowych aplikacji. To właśnie ta dostępność aplikacji tworzy ze smartfona urządzenie, które można stale rozwijać i modyfikować pod kątem własnych upodobań i potrzeb.

Jakie smartfony cieszą się największą popularnością w Polsce? 1

Biorąc pod uwagę fakt, że granica pomiędzy smartfonem a zwykłym telefonem jest płynna wydzieliliśmy z kategorii Telefony komórkowe  na Ceneo dziesięć najpopularniejszych modeli, które spełniają wszystkie powyższe kryteria. Są to najpopularniejsze na Ceneo modele smartfonów.

Co ciekawe w pierwszej dziesiątce nie ma osławionego iPhone’a. Można przypuszczać, że produkt amerykańskiej firmy Apple jest ciągle za drogi dla przeciętnego Kowalskiego i tylko nieliczni mogą sobie na niego pozwolić. Tylko cztery telefony kosztują powyżej tysiąca zł. Pozostałe to tańsze i mniej zaawansowane modele. Jeżeli chodzi o system operacyjny to aż cztery modele działają na systemie Symbian OS, dwa na Windows Mobile i dwa na googlowskim Androidzie. W rankingu najwyżej plasuje się Samsung GT-S8500 Wave z systemem operacyjnym Bada OS.

Jakie smartfony cieszą się największą popularnością w Polsce? 2

W rankingu widać także, że przywiązani jesteśmy do sprawdzonej Nokii i mimo, iż mówi się że fiński gigant przespał rewolucję w telefonii, to w Polsce ma się on całkiem nieźle. W klasie bardziej zaawansowanych modeli, prym wiodą modele tajwańskiego HTC.

Rewolucja technologiczna dokonuje się na naszych oczach. Jej podstawą jest łączenie urządzeń, z których na co dzień korzystamy z siecią internetową. Na tej podstawie można śmiało przyjąć założenie, że smartfony w Polsce będą coraz bardziej popularne i w końcu zastąpią całkowicie klasyczne telefony komórkowe.

Ceneo.pl

Więcej zdjęć: Techcity.pl Zapraszamy!

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry