Kadry.wp.pl – nie tylko dla specjalistów

W jakiej formie należy dokonywać korzystnej dla pracownika zmiany treści umowy o pracę? Jakie są zasady wypłacania ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany urlop? Ile może wynieść odszkodowanie za wypadek przy pracy? Na te i wiele innych pytań odpowiada nowy serwis Wirtualnej Polski – kadry.wp.pl.
Kadry.wp.pl to serwis utworzony przy współpracy z Działem Beck Info Biznes jednego z największych wydawnictw prawniczych C.H. BECK. Jego celem jest prezentacja kompleksowych informacji z zakresu prawa pracy i zarządzania personelem. Korzystający z witryny mogą w niej znaleźć liczne wzory dokumentów: formularze, przykłady umów, kwestionariuszy i wniosków, kalkulatory, przepisy prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i socjalnych oraz wynagrodzeń.

„Zależało nam na stworzeniu miejsca przyjaznego użytkownikom, z prostą i jasną nawigacją, klarownym podziałem tematycznym, narzędziami, przepisami i formularzami, które mogą wykorzystywać na co dzień. – mówi Rafał Mandes, Kierownik Działu e-Biznes w Wirtualnej Polsce – Tematy zwane potocznie „kadrowymi” bliskie są każdemu pracownikowi, nie tylko specjalistom
z działów HR. Staraliśmy się, wraz z partnerem, zgromadzić na naszych stronach wszelkie dokumenty, artykuły i orzeczenia, które mają pomagać w życiu zawodowym, edukować i wyjaśniać zawiłości prawa pracy .”

Przejrzyste rozwijane menu pozwala szybko zorientować się w zawartości serwisu. „Aktualności” to nie tylko bieżące informacje z rynku pracy, ale też najświeższe zmiany w obowiązujących przepisach, orzeczenia sądowe, propozycje zmian w ustawach. Dział „Artykuły” gromadzi opracowania poświęcone obowiązkom pracodawcy i pracownika, urlopom, czasowi pracy, czy wynagrodzeniom. Równie przydatne okażą się na pewno „Wzory dokumentów” oraz „Wskaźniki i stawki”. Te ostatnie prezentują – w formie przejrzystych tabel – kwoty minimalnych wynagrodzeń, dodatków do emerytur i rent, ryczałtów, zasiłków, itp. Przed uruchomieniem serwisu partnerzy wyodrębnili tematy, które najbardziej interesują pracowników. Na pytania dotyczące umowy o pracę, urlopów macierzyńskich i wypoczynkowych, ubezpieczeń społecznych odpowiadali współpracujący z C.H. BECK eksperci. Dział „Pytania” będzie systematycznie rozwijany.

„Informowanie na bieżąco o najnowszych zmianach w prawie pracy jest dużą zaletą serwisu. Na uwagę zasługuje też wysoka jakość merytoryczna zamieszczanych informacji, których autorami są praktycy, specjalizujący się w prawie pracy.” – dodaje Ewa Świgoń, Szef Działu Beck Info Biznes, Wydawnictwo C.H. Beck

Za pośrednictwem serwisu można też nabyć liczne książki, poradniki i e-booki Wydawnictwa C.H. BECK.

www.kadry.wp.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry