Komunikator Microsoftu z Genesys ?

Genesys Telecommunications Laboratories Inc., spółka należąca do firmy Alcatel, ogłosiła podpisanie strategicznej umowy z firmą Microsoft. Współpracując z Real-Time Collaboration Group z firmy Microsoft, Genesys planuje zaprezentować zintegrowane rozwiązanie umożliwiające użytkownikom aplikacji ’Istambuł’ – komunikatora internetowego Microsoft nowej generacji, dostęp do informacji kontaktowych oraz wykonywanie telefonów poprzez ich komputer.

'Porozumienie między przedsiębiorstwem które rozumie telefonię, a tym które skupia się na aplikacjach działających pod systemem operacyjnym otwiera drogę do głębszej komunikacji i współpracy pomiędzy tymi dwoma branżami. Pozwoli to na integrację zwykłych programów ze zwykłymi centralami telefonicznymi i centralami telefonii IP’ – powiedział Bern Elliot wice prezydent firmy Gartner. 'Połączenie funkcjonalności telefonu z wiadomościami przekazywanymi w czasie rzeczywistym otwiera furtkę dla nowej kategorii programów dla telefonów biznesowych.’

Pomysł statusu dostępności od dawna daje użytkownikom komunikatorów internetowych możliwość śledzenia w czasie rzeczywistym, czy osoby wprowadzone do ich list kontaktów są aktualnie obecne. Produkty, które będą pochodzić z mariażu dwóch wspomnianych branży będą czerpać z możliwości jakie daje to rozwiązanie. Zapewnią użytkownikom natychmiastową możliwość sprawdzenia czy osoby z ich bazy kontaktów są obecne poprzez komunikator, czy telefon pozwalając jednocześnie na rozmowy, ich przekierowywanie oraz na tworzenie telekonferencji. Wszystko to będzie możliwe do wykonania z poziomu systemu operacyjnego Microsoft.

'Pracując wspólnie z Genesys, rozszerzymy na całe przedsiębiorstwo korzyści płynące z połączenia telefonii i komputerów.’ – powiedział Taylor Collyer, senior director zespołu Real-Time Collaboration Group w firmie Microsoft. 'Łącząc powszechność i kompatybilność komunikatorów internetowych z ogólnodostępną telefonią możemy zapewnić nową jakość w zakresie dostępu do klientów, partnerów jak również znajomych. Zwiększymy w ten sposób jakość i standard komunikacji.’

'Nasza umowa z Microsoftem pozwoli na większą integrację systemów komunikacji z systemami IT i aplikacjami,’ – powiedział Mariusz Cyganek, Country Manager firmy Genesys w Polsce. – 'Korzystanie z możliwości telefonu poprzez komputer pozwala na znaczne uproszczenie i zredukowanie czasu potrzebnego na działania i utrzymywanie kontaktów biznesowych. Jesteśmy gotowi tworzyć coraz to nowe rozwiązania zwiększające satysfakcję klientów Microsoft.’.

http://www.genesyslab.com

http://www.microsoft.com/poland/

Wpisy promowane

Wydarzenia

E-COMMERCE CHALLENGE 2024
23.05.2024 - 24.05.2024
Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top