Konkurenci w odpowiedzi na AppStore

Opublikowano: 17 lutego 2009. Kategoria: Bez kategorii. Tagi: , , , , , , , , ,

Na targach Mobile World Congress w Barcelonie miał nieoficjalną premierę Ovi, sklep z oprogramowaniem dla telefonów Nokia. Jest to odpowiedź firmy na niewątpliwy sukces witryny AppStore, oferującej aplikacje dla iPhone’a. Sklep ma ruszyć oficjalnie w maju tego roku, a jako pierwszy będzie obsługiwany model N97.

Natomiast na ten tydzień zapowiadane jest rozszerzenie oferty o komercyjne programy na stronie Android.com, która wspierana jest przez firmę Google. Płatności mają być realizowane za pomocą systemu Google Checkout. Takie posunięcie daje możliwość zaistnienia oprogramowaniu dużych firm software’owych, które do tej pory z dystansem spoglądały na open-source’owe rozwiązania firmy Google.

Także inne firmy chcą wejść na rynek sprzedaży oprogramowania dla smartfonów. W maju ma ruszyć sklep Orange, szykują się też Microsoft z ofertą dla Windows Mobile oraz Research in Motion, twórca Blacberry.

Jak podaje Gazeta Wyborcza powołując się na dane Gartnera, przy ogólnym spadku na rynku telefonów komórkowych wartość sprzedaży smartfonów wzrosła o 22,5%. Takie wyniki dobrze rokują nowym konkurentom AppStore.

http://wyborcza.pl/1,82244,6284531,Kup_pan_aplikacje_na_komorke.html

Sylwester KozakKonkurenci w odpowiedzi na AppStore

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.