Łatwiejsza integracja API Amazona dla twórców androidowych aplikacji

Opublikowano: 22 stycznia 2013. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Amazon udostępnił nowe narzędzie dla twórców aplikacji, które pozwoli zintegrować API firmy z tworzonymi przez nich projektami. Ma być łatwiej i szybciej.

Amazon Mobile App SDK Eclipse Plugin pozostaje obecnie w fazie beta, ale można już z niego korzystać za darmo. Ma być prosty w instalacji i użyciu, dając kontrolę nad różnymi API Amazona i ich wersjami. Działać ma z każdą aplikacją i grą, pozwalając na szybkie stworzenie dowolnej androidowej aplikacji, która będzie oferowana przez sklep  Amazona – m.in. dla tabletów Kindle Fire.

Amazon Mobile App SDK Eclipse Plugin

Plugin generuje odpowiednie wpisy konfiguracyjne dla wybranych API, następnie kopiuje na odpowiednich pliki jar. Jeśli chcesz, możesz także użyć go, aby szybko cofnąć integrację API, bez wpływu na oryginalny stan projektu Eclipse – czytamy w opisie wtyczki.

Eclipse to popularny framework do tworzenia aplikacji w Javie, udostępniany w zasobach wolnego oprogramowania. Wyróżnikiem platformy jest dostępność wielu wtyczek rozszerzających jej możliwości.

Więcej informacji znaleźć można pod tym adresem.

Dawid ZarazińskiŁatwiejsza integracja API Amazona dla twórców androidowych aplikacji

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.