Linuksowy Steam już dla wszystkich

Opublikowano: 20 grudnia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Valve w listopadzie uruchomiła ograniczone do 1000 użytkowników testy platformy Steam dla systemu Linux. Firma właśnie otworzyła ją dla wszystkich zainteresowanych.

Linuksowy Steam już dla wszystkich 1Gracze, który zechcą testować platformę Steam na Linuksie mogą zagrać w gry takie jak Team Fortress 2, Portal czy Serious Sam. Valve planuje dodać kolejne tytuły, m.in. Left 4 Dead 2. W przyszłości pojawić ma się także moduł Big Picture Mode, który ułatwia korzystanie ze Steama na dużych ekranach np. telewizorach.

Warto dodać, że coraz częściej mówi się, że Valve po sukcesie na polu oprogramowania wejdzie w świat sprzętu. Ma to być własna konsola podpinana do telewizora, która może rywalizować z produktami Sony, Nintendo czy Microsoftu. Linux może odgrywać tu bardzo poważną rolę, bo Valve zdecyduje się zapewne oprzeć na nim swój własny system operacyjny dla konsoli.

Dawid ZarazińskiLinuksowy Steam już dla wszystkich

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.