Mała rewolucja na Flickr.com

Serwis Flickr.com gromadzący materiały zdjęciowe niebawem przejdzie metamorfozę. Decyzja o zmianie wyglądu strony, jej interfejsu i prezentacji zdjęć została podjęta z uwagi na rosnącą konkurencję w branży.

Mała rewolucja na Flickr.com 1

Razem z serwisami Google Plus, Picasa, Facebook i Instagram, Flickr pozostaje popularną witryną ze zdjęciami. Pomimo tego, że konkurenci serwisu rozwijają się dynamicznie, to nadal Flickr.com broni swoją pozycję rynkową. Jest to serwis pozwalający na publikowanie przez użytkowników zdjęć online, niezależnie od tego, czy są to amatorzy czy profesjonalni fotografowie. Od pewnego czasu Flickr.com stawia na zdjęcia wykonywane przez iPhone`y, które mogą zostać bezpośrednio przesyłane do serwisu.

Metamorfoza strony Flickr.com najprawdopodobniej nastąpi 28 lutego 2012 roku. Gruntowne zmiany wyglądu i funkcjonalności strony są konieczne, na co od pewnego czasu wskazują sami użytkownicy Flickr.com. Dyrektor Flickr, Markus Spiering powiedział w wywiadzie dla witryny BetaBeat, że planowana jest znacząca zmiana podziału strony serwisu oraz wyświetlania zdjęć. Zmiany obejmą prezentację zdjęć w większej rozdzielczości, z mniejszą ilością białych znaków i bardziej dopracowanym układem.

Nowa wersja serwisu Flickr.com będzie miała odmieniony interfejs, inny sposób przesyłania zdjęć, a sama witryna nabierze większego charakteru społecznościowego. Interfejs, który odpowiada na Flickr.com za przesyłanie zdjęć na serwer ma stać się bardziej nowoczesny i intuicyjny. Będzie on działa na zasadzie drag and drop, przez co zarządzanie fotografiami użytkowników będzie prostsze.

Flickr obniżył w ostatnim miesiącu również koszty usługi Premium – Pro Flickr. Na co dzień do serwisu Flickr.com przesyłanych jest ponad 3,5 mln zdjęć. Według serwisu BetaBeat, Flickr API pozostaje jednym z najbardziej popularnych interfejsów API publicznego. Już w 2010 roku Flickr.com przeszedł oczekiwane odświeżenie strony.

Za: BetaBeat.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry