Manubia.pl – raporty sprzedawców z serwisów aukcyjnych

Sprzedajesz na Allegro? Powinieneś podglądać swoich konkurentów bo informacja to filar sukcesu, przekonują twórcy Manubia.pl. Za prezentacje publicznie dostępnych danych trzeba jednak zapłacić. Zapraszamy do naszej recenzji!Manubia.pl - raporty sprzedawców z serwisów aukcyjnych 1

W Manubii możesz zamówić raport o dowolnym sprzedawcy na Allegro. Od tego momentu Manubia będzie gromadziła dane o ilości i wartości sprzedawanych przez niego produktów. Dzięki panelowi zarządzania, możesz w dowolnym momencie dodawać lub kasować generowane raporty. Nie przegapisz żadnego nowego konkurenta – czytamy na stronach projektu.

Manubia.pl to serwis wykorzystujący publicznie dostępne dane na temat sprzedawców w serwisie Allegro i prezentujący je w postaci tabel oraz wykresów. Projekt stworzyły dwie osoby, a za promocję serwisu odpowiada firma BrandStyle, której właściciel – Konrad Latkowski – jest także udziałowcem Manubia.

Oficjalny start serwisu odbył się 27 listopada ubiegłego roku. Od tego czasu zarejestrowało się około 100 osób. Twórcy projektu chcą w pierwszym roku pozyskać minimum 1000 użytkowników.

Pomysł na serwis narodził się „przy piwie w e-commercowym towarzystwie”. Obecni tam sprzedawcy z Allegro narzekali na brak narzędzia i zapytali czy znamy coś takiego lub czy potrafimy to stworzyć – powiedział nam Konrad Latkowski.

A nazwa? „Manubia” to określenie zaczerpnięte z łaciny i oznacza zdobycz wojenną; pieniądze ze sprzedaży łupów; rabunek. Pan Konrad zdradził nam, że było kilka propozycji, które zostały poddane pod głosowanie znajomych. Wygrała Manubia.

Manubia.pl - raporty sprzedawców z serwisów aukcyjnych 2

Manubia.pl chce przekonywać do siebie czytelną prezentacją zdobytych danych. Skupia się także na analizie konkretnych sprzedawców (np. liderów kategorii), a nie „ogólnych danych kategorii często zaniżanych przez maruderów”. Serwis umożliwia również raportowanie w oparciu o słowa kluczowe występujące w tytułach aukcji.

Użytkownicy serwisu mogą podejrzeć takie zestawienia jak sprzedaż według dni, tygodnia czy godzin, wyniki sprzedawcy w kategoriach, sposób promocji aukcji, dostępne aukcje sprzedawcy czy wyrazy użyte w tytułach aukcji. Obserwować można dowolnego sprzedawcę – należy wskazać jego nazwę i poczekać do czasu aż system zbierze dane.

Manubia.pl zarabiać ma na płatnym dostępie. W serwisie dostępne są obecnie trzy plany: Basic – 59 zł, Silver – 139 zł oraz Gold – 254 zł miesięcznie. Różnią się od siebie ilością obserwowanych sprzedawców (odpowiednio 3, 9, 20), długością archiwizowania danych (3, 6 ,12 miesięcy),  dostępnością raportu zbiorczego (w dwóch najwyższych opcjach) oraz możliwością otrzymywania codziennego e-maila z raportami (w pakiecie Gold).

Nie nastawiamy się na bycie jak najtańszymi – chcemy świadczyć wysokiej jakości usługi. Stali klienci otrzymują dostęp do nowych funkcji, wkrótce pojawi się też opcja na trzy miesiące – poinformował pan Konrad.

Od miesiąca w ramach serwisu funkcjonuje także blog. Zawiera on nie tylko informacje dotyczące funkcjonowania projektu, ale również przegląd wiadomości z rynku e-commerce. Twórcy Manubia.pl także poszukują inwestora „z doświadczeniem międzynarodowym dla rozszerzenia działalności serwisu”.

Pod koniec stycznia twórcy serwisu poinformowali, że w marcu pojawi się możliwość monitorowania sprzedawców w serwisie aukcyjnym eBay. Manubia udostępniona zostanie także w językach niemieckim oraz angielskim.

Naszą działalność rozpoczęliśmy od Polski, jednak od początku naszym celem byli sprzedawcy także w Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych. System aukcyjny eBay w tych krajach jest ogromnym miejscem zbytu, co daje potencjał dla naszego narzędzia. Liczymy także, że Manubia 3.0 będzie bodźcem dla polskich sprzedawców aby rozważyć sprzedaż także na tych rynkach – mówił wtedy Konrad Latkowski.

Wśród nadchodzącym nowości twórcy serwisu wymieniają dostęp do danych dotyczących estymacji kosztów wystawiania aukcji oraz czasu, w jakim dany przedmiot się sprzedał. Powstaje również program partnerski, który umożliwi sprzedawanie kodów dostępowych do Manubii i zarabianie na prowizji.

To tylko część recenzji. Całość znaleźć można na Wystartowali.pl.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry