MBE przejmuje PrestaShop

MBE Worldwide (“MBE”) poinformowało o zakupie pełnego pakietu udziałów PrestaShop, czołowej platformy e-commerce w Europie i Ameryce Południowej. Rozwiązania uzupełnią się wzajemnie w ramach jednego globalnego łańcucha usług dla handlu. W efekcie powstanie w pełni zintegrowany i płynny model obsługi klienta, umożliwiający rozwój przedsiębiorstw.

Zarówno MBE, jak i PrestaShop skupiają się segmencie MŚP. Połączone siły obu firm stworzą potencjał dalszego rozwoju w strategicznych lokalizacjach. Wspólna baza obejmie ponad 600 000 klientów w Europie (przede wszystkim we Włoszech, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Polsce) oraz ponad milion na całym świecie.

MBE przejmuje PrestaShop 1
Paolo Fiorelli, prezes i dyrektor generalny MBE Worldwide.

PrestaShop i jego ludzie dużo wniosą do MBE. Łącząc „atomy i bity” jeszcze bardziej różnicujemy nasze usługi i umacniamy unikalną pozycję na rynku. MBE staje się tym samym jedną z wiodących globalnych platform e-commerce i logistycznych dla firm – podkreśla Paolo Fiorelli, prezes i dyrektor generalny MBE Worldwide.

MBE przejmuje PrestaShop 2
Alexandre Eruimy, Dyrektor Zarządzający  PrestaShop,

Dołączenie do MBE jest szansą dla PrestaShop na przyspieszenie rozwoju przy wsparciu wiodącego gracza w branży. Pozwoli nam to umocnić pozycję lidera w Europie i Ameryce Łacińskiej, zdobyć nowych klientów i zapewnić w pełni zintegrowaną, najlepszą w swojej klasie ofertę. Komplementarność obu rozwiązań pozwoli nam stać się wiodącą globalną platformą handlową dla rozwoju biznesu – wskazuje Alexandre Eruimy, Dyrektor Zarządzający  PrestaShop, który dalej będzie zarządzał zespołem i biznesem marki.

MBE umożliwia klientom rozwijanie ich działalności biznesowej przez platformę gotowych do użytku cyfrowego rozwiązań kurierskich, poligraficznych i marketingowych.  W 2020, MBE obsłużyło ponad 700 tys. klientów biznesowych na całym świecie za pośrednictwem sieci ponad 2800 centrów serwisowych w 53 krajach. Wartość sprzedaży w całym systemie w 2020 roku przekroczyła 1 miliard USD. 

PrestaShop umożliwia każdemu właścicielowi sklepu wykorzystanie swojego kanału e-commerce na całym świecie, korzystając z pełni konfigurowalnej  platformy, którą można łatwo zaadaptować do wymogów każdego rynku. W 2020 roku, ponad 300,000 właścicieli sklepów na platformie PrestaShop wygenerowało ponad 22 miliardy euro sprzedaży.

MBE skorzystało z usług consultingowych PriceWaterhouseCoopers w kwestii due diligence oraz z prawnego doradztwa firm Sidley Austin LLC, Gide Loyrette Nouel oraz Chiomenti. Intesa Sanpaolo oraz Banco PBM były upoważnionymi głównymi organizatorami, prowadzącymi księgę pobytu oraz gwarantami w procesie wsparcia finansowania transakcji.

PrestaShop i jego udziałowcy skorzystali z usług consultingowych Lincoln International – bankowość inwestycyjna, EY Strategy and Transaction w kwestii Vendor Due Diligence oraz Jones Day and Volt Associés w aspekcie prawnego doradztwa w przy transakcji.

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry