Merlin wykorzystuje live chat w kontaktach z klientami

Dla Merlin.pl zakup i instalacja rozwiązania live chat do obsługi klientów na stronach sklepu jest końcowym etapem przygotowań do najgorętszego okresu w roku – przedświątecznych zakupów, gdy system zamówień Merlina notuje kilkaset tysięcy zamówień. Z kolei dla należącej do grupy kapitałowej Gadu-Gadu S.A. spółki LIVECHAT Software, wdrożenie oprogramowania w Merlin.pl jest realizacją kolejnego przedsięwzięcia dla bardzo znaczącego klienta.

Na wszystkich stronach serwisu http://merlin.pl znajduje się przycisk, którego kliknięcie aktywuje okno rozmowy z reprezentantami sklepu. Klienci są przeprowadzani przez całą ścieżkę zakupu produktu lub po prostu uzyskują porady od jednego z 15 wykwalifikowanych operatorów. Oprogramowanie live chat jest wykorzystywane przez dwa działy – Biuro Obsługi Klienta oraz Dział Reklamacji i Zwrotów, co pozwoli na znaczne odciążenie infolinii. Klienci sklepu doceniają już wygodną alternatywę dla kontaktu telefonicznego, zaś sklep korzysta z większej efektywności rozmów przez czat, niż tych prowadzonych przez telefon.

– Prowadzenie handlu w Internecie wymaga zapewnienia klientom poczucia bezpieczeństwa. Łatwa w obsłudze i dobrze widoczna forma kontaktu, jaką jest czat, buduje wśród klientów zaufanie i większą wiarygodność sklepu – mówi Szymon Klimczak, Dyrektor Marketingu LIVECHAT Software. – Komunikacja z wykorzystaniem live chat jest szybsza, niż poczta elektroniczna czy formularze kontaktowe. Cieszę się, że takie firmy jak Merlin.pl zdają sobie sprawę z potrzeby stosowania tego typu rozwiązań i korzyści, jakie przynoszą one sprzedawcom oraz – co najważniejsze – klientom.
– Cały czas dbamy o podnoszenie jakości obsługi klientów i zwiększanie komfortu dokonywania zakupów na Merlin.pl. Wprowadzenie usługi live chat jest kolejnym udogodnieniem, umożliwiającym klientom łatwy i szybki kontakt z firmą – mówi Agata Czarnowska, rzecznik prasowy Merlin.pl.

www.merlin.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry