Merlin.pl ma 10 lat

Sklep internetowy Merlin.pl świętuje swoje 10. urodziny. Pionier polskiego e-commerce niezmiennie od lat znajduje się w czołówce e-sklepów. Jak firma zamierza utrzymać pozycję lidera na rynku?

Merlin.pl został oficjalnie otwarty 1 kwietnia 1999 roku. W ciągu 10 lat istnienia przekształcił się z niewielkiej, kilkuosobowej księgarni internetowej w największy wielobranżowy polski sklep internetowy. Dzisiaj w ofercie Merlin.pl znajdują się książki, filmy, muzyka, gry i programy komputerowe, zabawki, elektronika, kosmetyki oraz odzież i sprzęt sportowy. W 2008 r. sklep zwiększył swoje przychody o 20% w stosunku do poprzedniego roku i niezmiennie utrzymuje wysoką pozycję w czołówce polskich e-sklepów. Obecnie Merlin.pl to ponad 450 tys. produktów, ponad milion zarejestrowanych klientów i blisko 100 tysięcy wysyłanych paczek miesięcznie.

Jak wynika z raportu “E-commerce w Polsce” z dnia 23 lipca 2008 r., przygotowanego przez firmę badawczą Gemius SA, Merlin.pl jest najlepiej rozpoznawalnym sklepem internetowym w sieci. Od lat cieszy się opinią zaufanego i bezpiecznego sklepu. Wielokrotnie nagradzany za innowacyjność oraz jakość obsługi klienta, pozostaje liderem w swojej branży i wzorem prowadzenia e-biznesu.

Jakie cele stawia przed sobą firma? – Zależy nam przede wszystkim na umacnianiu pozycji w tradycyjnych dla nas branżach, jak ksiązki, film, muzyka i multimedia – odpowiada Prezes Merlin.pl, Anna Bogdańska. Merlin, wykorzystując dobrą znajomość marki i sympatię Klientów, zwiększa swój udział w rynku e-commerce poprzez wchodzenie w nowe branże. – Poszerzamy istniejącą ofertę sklepu oraz wprowadzamy nowe kategorie. Niedawno uruchomiliśmy dział, jakim jest Sport. Zależy nam na tym, aby Klienci mieli jak największy wybór i mogli kupić towary z szeroko rozumianych branż związanych z hobby i life style – dodaje Anna Bogdańska. Spółka rozwija również zaplecze logistyczne na potrzeby nowego asortymentu, realizuje projekty związane z podnoszeniem jakości obsługi i bezpieczeństwem transakcji oraz funkcjonalnością sklepu (w ubiegłym roku Merlin.pl zmienił swój layout).

A jak Merlin.pl świętuje swoje urodziny? Z okazji jubileuszu przygotował dla swoich Klientów wyjątkową promocję. W urodzinowej ofercie znalazło się ponad 250 tys. produktów nawet do 65% taniej! Promocja trwa do 6 kwietnia 2009 r. lub do wyczerpania zapasów.

Merlin.pl

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry