Microsoft odkrywa mobilne karty

Microsoft planuje wielką premierę swoich nowych produktów – zaprezentuje je podczas zbliżającej się Mobile World Congress (16-19 luty). Mają być one przede wszystkim odpowiedzią na pakiet MobileMe od Apple. Czeka nas ciekawa rywalizacja, a giganta z Redmond – walka o sukces Windows Mobile.

Ze źródeł zbliżonych do Korporacji wiadomo, że firma pracuje nad trzema produktami o nazwach kodowych SkyBox, SkyLine i SkyMarket. Ich nazwa ostateczna może się zmienić; jest bardzo prawdopodobne, że zostaną włączone pod skrzydła marki Windows Live. Czym będą te nowe produkty?

SkyBox będzie umożliwiało synchronizację informacji zapisanych w telefonach poprzez sieć. Microsoft zaoferuje funkcje automatycznej kopii bezpieczeństwa, dostępu i zarządzania do danych w telefonie oraz łatwe w obsłudze narzędzie do komunikacji i dzielenia się z innymi. Synchronizacja obejmie kontakty, kalendarze, obrazy – poprzez chmurę, podobnie jak dzieje się to w przypadku MobileMe od Apple. Główna różnica między tymi usługami polegać ma na umożliwieniu skorzystania ze SkyBox urządzeniom wyposażonym w inny niż Windows Mobile system operacyjny w komórce, co – jeśli się potwierdzi, a warunki usługi będą znośne – może być największą niespodzianką od Microsoftu.

SkyLine przeznaczona jest natomiast dla małego biznesu. Usługa podobna jest do SkyBox, oferując przedsiębiorcom ustawienie swoich telefonów z ich własną domeną za pomocą Microsoft Exchange.

SkyMarket jest natomiast dość dużą zagadką. Odkryty we wrześniu ubiegłego roku, za pomocą ogłoszenia o pracę wystosowanego przez Microsoft, SkyMarket ma być mobilnym targowiskiem, rywalem dla AppStore od Apple, czy centrum aplikacji Blackberry. Ta usługa ma być dostępna jedynie dla posiadaczy Windows Mobile i zawierać ma tysiące programów dedykowanych temu systemowi.

Inną spodziewaną na Konferencji nowością ma być po premiera Windows Mobile 6.5.

Microsoft musi walczyć, bo wyniki Windows Mobile nie są tak optymistyczne, a konkurencja (ze strony systemów Apple, Blackberry, czy Google) oddala się coraz bardziej. Czy powyżej opisane nowości pozwolą na podjecie skutecznej walki? Zobaczymy.

Wśród wymienionych nowości brakuje mi jednej. SkyNet. No, ale to zupełnie inna bajka…

Za: Neowin

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top