Mini projektor LED BenQ Joybee GP1

Firma BenQ wprowadza na polski rynek długo oczekiwany projektor DLP w technologii LED – bez tradycyjnej lampy – Joybee GP1 Mini Projector.

BenQ GP1 zapewnia przede wszystkim radość z dobrej, multimedialnej zabawy w domu czy wśród znajomych oraz organizację szybkich prezentacji biznesowych. Projektor jest odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów na super przenośne urządzenia projekcyjne, możliwe do wykorzystania w dowolnych warunkach i otoczeniu bez komputera czy odtwarzacza DVD. Maleńki – 136 x 54 x 120 mm i ważący zaledwie 640 g, projektor BenQ Joybee GP1 jest łatwy do przenoszenia – zmieści się w większej kieszeni. Oferuje on użytkownikowi szereg cech i zaawansowanych funkcji, dostępnych dotychczas tylko w dużych projektorach.
benq_gp1_ipod-1
Projektor ma wbudowany czytnik USB i oprogramowanie do obsługi bezpośredniego wyświetlania multimediów (filmów i zdjęć) zapisanych na pendrive, zewnętrznych napędów HDD, aparatów cyfrowych, palmtopów, osobistych urządzeń multimedialnych tj: iPod, iPhone smartphone – bez konieczności używania komputera czy odtwarzacza DVD. Oczywiście do projektora podłączyć można również konsole do gier, odtwarzacze DVD i Blu-ray czy komputer osobisty. Podłączenie iPod i iPhone znakomicie ułatwia opcjonalna podstawka – stacja dokująca.
Przekątna obrazu może mieć od 15 do 80 cali (38 do 203 cm) w formacie 4:3 lub 16:9, a wbudowane dwa głośniki o mocy 2W każdy zapewniają wysokiej jakości dźwięk.

Joybee GP1 wykonany jest w technologii DLP® z trzema diodami odpowiadającymi za każdą składową koloru RGB zamiast tradycyjnej lampy i wielosegmentowego koła kolorów. Projektor zapewnia jasność na poziomie 100ANSI lumenów i kontrast 2000:1. Diody zapewniają 20 000 godzin bezawaryjnej pracy. Podstawowa rozdzielczość to SVGA 858×600 pikseli, a dzięki interpolacji można wyświetlać obrazy w rozdzielczościach od VGA(640 x 480) do SXGA(1280 x 1024). Co więcej, urządzenie jest zgodne ze standardem HDTV do 1080i i obsługuje systemy telewizyjne PAL, SECAM oraz NTSC.

BenQ Joybee GP1 to nowy trend i możliwości wykorzystania projektorów multimedialnych jakich nie oferował żaden z dotychczas stosowanych projektorów stacjonarnych. Dla użytkowników domowych to nowy wymiar cyfrowej rozrywki w domu, możliwość oglądania filmów DVD, czy korzystania z komputera i konsol do gier bez konieczności instalowania projektora. Co więcej, małe wymiary pozwalają na zabranie urządzenia w podróż,  na wakacje, czy wyjazd benq_gp1_na_dloniweekendowy. Dla osób zajmujących się fotografią, projektantów wnętrz, agencji mieszkaniowych i reklamowych, Joybee to ogromne możliwości prezentowania projektów, zdjęć bezpośrednio u klienta, bez konieczności przenoszenia dużego i niewygodnego projektora stacjonarnego i komputera. Duży obraz zapewnia lepsze możliwości prezentacyjne i bardziej uniwersalne, niż ekran przenośnego komputera.

BenQ Joybee GP1 dołącza do grupy innych nowoczesnych urządzeń multimedialnych uzupełniając ich możliwości o nowe funkcje i możliwości. Stanowi on przełom w cyfrowym świecie cyfrowych technologii tak jak to miało miejsce przy wprowadzeniu na rynek takich urządzeń jak: iPod, iPhone, czy wcześniej pojawienie się PDA i inteligentnych telefonów komórkowych – smartphonów. Joybee GP1, choć bardzo małych wymiarów, pozwala na podłączenie wszystkich obecnie stosowanych urządzeń takich jak komputer PC – port D-Sub, urządzeń audio wideo przez porty kompozytowe i komponent. Istnieje także możliwość podłączenia dźwięku stereo do projektora lub podłączenia zewnętrznego zestawu audio HIFI dla wysokiej jakości doznań audio. Co więcej, projektor posiada wbudowany czytnik USB, który pozwala na bezpośrednią współpracę z kompatybilnymi urządzeniami  tj. odtwarzacze DVD, odtwarzacze multimedialne, aparaty cyfrowe, konsole i wiele innych.  Funkcja korekcji koloru ściany, znana z poprzednich modeli projektorów BenQ, to możliwość łatwego dopasowania prezentacji do tła obrazu.

BenQ Joybee GP 1 jest także energooszczędny i potrzebuje zaledwie 60W mocy w czasie pracy – to o 30 % mniej mocy niż tradycyjne modele i tylko 1W w stanie gotowości.

Projektor BenQ Joybee GP1 dostępny będzie w Polsce od końca maja br. w sugerowanej przez producenta cenie detalicznej 2299 zł z VAT. Projektor objęty jest gwarancją 36 miesięcy w systemie door-to-door.

www.benq.pl

Więcej zdjęć: Techcity.pl

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry