Mówiący Internet w Gdyni

Nowoczesna strona internetowa urzędu miasta w Gdyni www.gdynia.pl przemówiła głosem syntezatora mowy IVONA. Teraz informacji z Gdyni mogą słuchać wszystkie osoby z problemami wzroku i czytania, m.in. osoby starsze, osoby z ADHD, dyslektycy, osoby niedowidzące. W Polsce  takich osób jest ponad 2 mln.

Korzystanie z mówiącej strony jest bardzo proste. Na każdej udźwiękowionej stronie, nad tekstem znajduje się specjalny oznakowany odtwarzacz. Wystarczy nacisnąć przycisk „Odsłuchaj” lub odpowiedni skrót na klawiaturze komputera i treść artykułu zostanie przeczytana na głos. Wszystko za sprawą nowoczesnego syntezatora mowy IVONA WebReader.

– Od początku naszej działalności konsekwentnie pomagamy osobom niewidomym i niedowidzącym. – mówi Łukasz Osowski, Prezes Zarządu IVO Software – Z myślą o nich stworzyliśmy syntezator mowy IVONA, jeden z najlepszych na świecie. Teraz przedstawiamy kolejne nowoczesne rozwiązanie dla olbrzymiej grupy osób z dysfunkcjami wzroku, narażonej na wykluczenie cyfrowe, ze względu na utrudnione możliwości korzystania z zasobów Internetu. Opracowaliśmy technikę, która pozwala na bardzo łatwe zainstalowanie IVONA WebReader na każdej stronie – praktycznie w 5 minut. Dzięki temu rozwiązanie jest bardzo łatwe do wdrożenia i jednocześnie tanie. – kończy Łukasz Osowski.

Akcja „Mówiący Internet” jest kolejnym krokiem w rozwoju idei dostępności serwisów internetowych wyrażonej w celach organizacji W3C: “Umożliwienie wszystkim ludziom korzystania z dobrodziejstw Sieci bez względu na ich sprzęt, oprogramowanie, infrastrukturę, język, kulturę i położenie geograficzne lub możliwości umysłowe lub fizyczne”.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top