Multimedialna książka kucharska w Wirtualnej Polsce

Na WP uszyła internetowa multimedialna książka kucharska. Każdy może dodać do niej przepis kulinarny: w wersji wideo, foto i w sposób tradycyjny, czyli tekstowy.
„Kuchnia WP ma być wielką multimedialną książką kucharską, z której będzie się można dowiedzieć nie tylko tego, jak się robi łososiowy pasztet z krewetkami czy krem brule, ale też jak przyrządzić placki ziemniaczane lub zupę pomidorową – mówi Joanna Ruczyńska, Kierownik Grupy Styl Życia w Wirtualnej Polsce – Serwis ma gromadzić użytkowników zainteresowanych gotowaniem, takich, którzy są już mistrzami w swoim fachu i tych, którzy dopiero się uczą.”

Kluczowym elementem witryny jest dział Kucharz TV – platforma publikacji wideoprzepisów kulinarnych. To przepisy filmowe dodane do serwisu przez jego użytkowników, jak też 42-odcinkowy program „Kulinarny Mix”, zrealizowany za pośrednictwem Wirtualnej Polski dla marki Braun. Sekcja Przepisy, oprócz materiałów wideo, prezentuje fotogalerie z potrawami użytkowników, zawiera też tradycyjne przepisy tekstowe. Swoje pomysły i sposoby na przyrządzenie potraw może zamieścić w witrynie każdy zarejestrowany tu internauta. Wszystkie opublikowane przez niego treści (wideo, foto, teksty) widoczne są w sekcji Twój profil, stanowiącej swoiste „centrum dowodzenia” użytkownika w serwisie. Co ważne, panel administracyjny (Dodaj przepis wideo, Dodaj przepis foto, Dodaj przepis tekstowy) widoczny jest bez względu na to, który dział odwiedza użytkownik, stanowi bowiem stały element witryny Kuchnia WP.

Multimedialna książka kucharska w Wirtualnej Polsce 1

Nauka gotowania prezentuje m.in. podstawowe urządzenia kuchenne, podpowiada jak wybierać i przechowywać warzywa oraz owoce, przybliża oscypki i moskole, zdradza proste sposoby na tworzenie własnych, oryginalnych potraw. W dziale Żyj zdrowo redakcja Kuchni WP zamieszcza artykuły dotyczące zdrowego trybu życia: diet oczyszczających, odchudzających czy wegetarianizmu. Obala też tzw. żywieniowe mity.

Casting to typowy dział rozrywkowy. Użytkownicy mogą tu wybierać najlepsze przepisy i najoryginalniejszych kucharzy. To także program lojalnościowy. Każdy przepis dodany do serwisu przez internautę jest specjalnie punktowany. Aktywni użytkownicy – zbierając punkty i otrzymując wysokie oceny innych korzystających z kuchnia.wp.pl – mają szanse zdobycia atrakcyjnych nagród, zapewnionych przez partnera Kuchni WP, markę Braun.

Każdy przepis dodawany do serwisu przez jego użytkownika może być opatrzony specjalną, stworzoną przez internautę wizytówką (Twój profil).

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top