Nadpływa Śledzik, serwis mikroblogowy od Naszej-Klasy

Opublikowano: 27 sierpnia 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , ,

Nie jest tajemnicą, że Nasza-Klasa pracuje nad własną wersją serwisu mikroblogowego. Niewiele jednak, poza nazwą, wiemy o samym pomyśle. Czy Śledzik będzie wiernym klonem Twittera lub Blipa, czy może raczej jego twórcy zdecydują się na wzbogacenie go o elementy lifestreamingu, jakie znamy na przykład z FriendFeed oraz Flakera?

Wczoraj ukazał się krótki materiał wideo prezentujący działanie nowej platformy komunikacyjnej. Niewiele na nim niestety widać – wiadomo, że do serwisu będzie można zalogować się za pomocą hasła i loginu z Naszej-Klasy. Pojawiające się wpisy będą prezentowane w postaci zbliżonej do tej jaką znamy z Twittera, czy Blipa. Stylistyka serwisu będzie zbliżona do tej znanej z najpopularniejszego serwisu społecznościowego w Polsce.

Według badania „Megapanel PBI/Gemius” Nasza-Klasa miała w czerwcu nieco ponad 11,5 mln użytkowników. Czy pojawienie się platformy komunikacyjnej, której powstanie wydaje się naturalnym rozszerzeniem dostępnych obecnie w serwisie opcji, zmieni układ sił wśród polskich mikroblogów?

śledzik.pl

Dawid ZarazińskiNadpływa Śledzik, serwis mikroblogowy od Naszej-Klasy

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.