Najchętniej kupowany komputer na Amazonie to…

Opublikowano: 7 stycznia 2013. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Najchętniej kupowanym komputerem na Amazonie nie jest topowy model z Windows 8 czy najnowszy MacBook Pro. Kupujący wybierają Linuksa, choć większość pewnie nie zdaje sobie z tego sprawy.

Jak donosi firma Amazon, najpopularniejszym komputerem kupowanym w sklepie internetowym jest Chromebook wyprodukowany przez Samsunga. Na jego korzyść przemawiać ma przede wszystkim cena: kosztuje 249 dolarów.

 Amazon Chromebook

Chromebooki sprawdzać mają się dostatecznie dobrze w codziennych czynnościach, które przeciętny użytkownik wykonuje za pomocą przeglądarki internetowej. Nie trzeba też uczyć się obsługi i interfejsu – przypominają przecież znaną wielu przeglądarkę Chrome. Nie ma więc większego znaczenia, że komputerem nie steruje Windows 8 czy OS X, ale Linux.

Doskonała sprzedaż Chromebooków podważa również – przynajmniej na razie – tezę, że netbooki odchodzą do lamusa. Na dominację tabletów jeszcze poczekamy.

Dawid ZarazińskiNajchętniej kupowany komputer na Amazonie to…

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.