Najchętniej kupowany komputer na Amazonie to…

Najchętniej kupowanym komputerem na Amazonie nie jest topowy model z Windows 8 czy najnowszy MacBook Pro. Kupujący wybierają Linuksa, choć większość pewnie nie zdaje sobie z tego sprawy.

Jak donosi firma Amazon, najpopularniejszym komputerem kupowanym w sklepie internetowym jest Chromebook wyprodukowany przez Samsunga. Na jego korzyść przemawiać ma przede wszystkim cena: kosztuje 249 dolarów.

 Amazon Chromebook

Chromebooki sprawdzać mają się dostatecznie dobrze w codziennych czynnościach, które przeciętny użytkownik wykonuje za pomocą przeglądarki internetowej. Nie trzeba też uczyć się obsługi i interfejsu – przypominają przecież znaną wielu przeglądarkę Chrome. Nie ma więc większego znaczenia, że komputerem nie steruje Windows 8 czy OS X, ale Linux.

Doskonała sprzedaż Chromebooków podważa również – przynajmniej na razie – tezę, że netbooki odchodzą do lamusa. Na dominację tabletów jeszcze poczekamy.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry