Najdrożej sprzedane polskie domeny w 2008 roku

Daniel Dryzek postanowił rzucić okiem inwestora domenowego na domeny .PL, które zostały najdrożej sprzedane w 2008 roku. Tak na jego blogu powstała lista 100 najdroższych domen.

Na swoim blogu autor umieścił podsumowanie, z którego możemy dowiedzieć się jakie nazwy sprzedały się najlepiej, gdzie sprzedano ich najwięcej i jakie osiągnęły ceny.

Największym zainteresowaniem cieszyły się nazwy związane z turystyką (9 na 100) oraz finansami i rozrywką (po 7 w zestawieniu), pięć domen to nazwy miejscowości. IDNy wystąpiły  na liście tylko dwa razy a tylko jedna domena ma inne rozszerzenie niż .pl (sex.net.pl). Z zestawienia wynika, że najpopularniejsze są nazwy jednowyrazowe.

“Według zebranych przeze mnie informacji, najdroższą domeną .pl sprzedaną w 2008 roku była nazwa urlopy.pl – wartość transakcji to około 400 tys. PLN. Nabywcą domeny jest polskie biuro podróży. Na drugim miejscu uplasowała się domena domain.pl kupiona przez rejestratora domen z Luksemburga za kwotę 102 tys. PLN. Serwis ogłoszeniowy z Łotwy nabył ss.pl za 84 tys. PLN a Agora przejęła deser.pl za kwotę 74 tys. PLN. Sprzedawcami wszystkich czterech najdroższych domen byli inwestorzy domenowi, czyli osoby, które specjalizują się w obrocie nazwami internetowymi.” – pisze Daniel Dryzek

Poniżej publikujemy pierwszą piętnastkę najdrożej sprzedanych domen, pełna listę “TOP 100 najdrożej sprzedanych domen .PL w 2008″ znajduje się na blogu autora: Top 100

top15
Suma transakcji stu najdroższych domen .pl sprzedanych w 2008 roku wyniosła 1,5 mln PLN. Najlepszymi kanałami sprzedaży – pod względem ilości sprzedanych domen, które trafiły do zestawienia – okazały się: sprzedaż prywatna (pierwsza również pod względem wartości sprzedanych domen), serwis Aftermarket.pl oraz aukcja domen na żywo podczas spotkania MeetDomainers, na której  zlicytowano 12 nazw kwalifikujących się do TOP 100 w 2008 roku.

Ranking z powodów oczywistych nie zawiera wszystkich dużych transakcji przeprowadzonych w zeszłym roku a część podanych wartości transakcji jest przybliżona (oznaczone przez autora *). Wartości sprzedaży zostały zaokrąglone do pełnych 100 zł, podane kwoty to kwoty brutto.

Aznews.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top