Najlepsze filmy z głosem IVONY

Zadaniem uczestników konkursu „IVONA gwiazdą YouTube” było stworzenie dowolną metodą filmu, do którego podkład głosowy miał powstać przy użyciu jednego z głosów IVONY. Można było do tego wykorzystać serwis www.ivona.com.
Plik z filmem następnie musiał zostać umieszczony na jednym z internetowych serwisów filmowych (np. YouTube, Googlevideo). Zwycięzcami zostały filmy o najwyższym iloczynie: ilość oglądnięć razy średnia ocena (ocena od 0 do 5, gdzie 5 to ocena najwyższa).

Największym uznaniem internautów cieszyły filmy stworzone przez:

Michała z Sompolna
Sebastiana z Krzepic
Michała z Bytomia

Zwycięzcy konkursu otrzymali iPoda, program Expressivo, a także zestaw firmowych gadżetów IVO Software.

Inspiracją do ogłoszenia konkursu stało się niecodzienne zastosowanie syntezatora IVONY wśród użytkowników Internetu. Wykorzystują oni IVONĘ do zastępowania oryginalnych dialogów we fragmentach filmów lub programów telewizyjnych własnymi tekstami, które wypowiada głos wirtualnego lektora. Powstają dzięki temu zabawne, krótkie filmy. Cieszą się one ogromną popularnością wśród internautów. Do tej pory, tylko w serwisie YouTube, filmy te zostały wyświetlone ponad 10 milionów razy, a dziennie powstaje ich kilkanaście.

„Twórcy na YouTube, wykorzystujący IVONĘ, posługiwali się zazwyczaj językiem, który trudno nazwać literackim. Zwycięzcy konkursu, ale także wszyscy inni jego uczestnicy dowiedli, że synteza mowy może być wykorzystywana w sposób kreatywny i z klasą.” – powiedział Łukasz Osowski, Prezes Zarządu IVO Software Sp. z o.o.

Stworzona przez IVO Software technologia syntezy mowy IVONA jest uznawana za jedną z najlepszych na świecie. Potwierdzają to liczne wyróżnienia i nagrody zdobyte na świecie. Jakość głosu IVONY uhonorowana została między innymi w prestiżowym, międzynarodowym konkursie Blizzard Challenge. Dwa razy z rzędu, w latach 2006 i 2007, uznano ją za jedną z najbliższych głosowi naturalnemu.

www.ivo.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry