Najlepsze konta bankowe według użytkowników

Portal finansowy Money.pl zorganizował I niezależny ranking kont bankowych, w którym internauci ocenili i wybrali najlepsze rachunki bankowe on-line w Polsce.

W ciągu ostatniego miesiąca, 13,5 tysiąca internautów oceniało 45 kont internetowych oferowanych przez 18 banków. To pozwoliło na stworzenie unikalnego, pierwszego w Polsce zestawienia, w którym produkty finansowe – konta bankowe, oceniane były wyłącznie przez ich użytkowników – klientów banków, a nie specjalistów czy ekspertów reprezentujących branżę finansową. Dzięki temu wyniki rankingu są wartościowe i ciekawe, zarówno dla banków, jak i dla osób planujących otwarcie rachunku bankowego lub jego zmianę.

Ranking powstał w oparciu o ankiety zbierane wśród użytkowników portalu Money.pl oraz losowo wybranych internautów. W celu uniknięcia ewentualnych manipulacji, badanie zostało w odpowiedni sposób zabezpieczone, np. internauta mógł wypełnić ankietę tylko jeden raz lub do końcowego zestawienia najlepszych kont, kwalifikowały się tylko te, która podczas badania otrzymały przynajmniej 2% głosów z 13,5 tysiąca. W rankingu oceniane były tylko te internetowe konta bankowe, które miały powyżej 5 tys. użytkowników (wg stanu z grudnia 2004r).

Najwyższą średnią ocenę internautów we wszystkich 13 kategoriach, 4.116 punktów, oraz pierwsze miejsce w zestawieniu końcowym rankingu zdobyło konto Lukas Banku e-Konto PRO. Na drugim miejscu uplasował się MultiBank z kontem Multikonto Ja, zdobywając 4.066 punktów. Walka o trzecie miejsce była zacięta i o końcowej kolejności zadecydowała tylko jedna tysięczna punktu. Ostatecznie zwyciężył mBank z eKONT-em, otrzymując średnią ocenę 4.03 punktów, pokonując Volkswagenbank Direct z kontem – e-direct Pakiet Standard. O ile różnica pomiędzy pierwszym a czwartym miejscem wyniosła jedynie osiem setnych punktu, o tyle dystans dzielący czwartą i piątą pozycję jest już znaczny. Pierwszą finałową piątkę zamyka PKO BP oferujące Indywidualne konto Inteligo ze średnią oceną 3.81 punktu.

http://ranking.money.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top