Najwięksi Partnerzy NASK 2008

Opublikowano: 7 stycznia 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , , , ,

Jak czytamy na blogu Andrzeja Bartosiewicza, NASK opracował Raport Roczny za rok 2008 dotyczący domen Internetowych. Raport ma być dostępny za kilka dni jednak już dziś można zapoznać się z listą dziesięciu największych Partnerów NASK.

Lista prezentuje dziesięciu największych Partnerów, którzy zgodzili się na publikację wartości ich udziału w rynku. Firmy ACTIVE24, domeny.pl i OVH nie zgodziły się na ujawnienie danych, dlatego nie zostały uwzględnione.

W dalszy ciągu na czele znajdują się dwie firmy mające zdecydowaną przewagę, choć żadna z nich nie przekracza 30% udziału w rynku. Największym partnerem jest wciąż home.pl (27% udziału w rynku), drugie miejsce zajmuje NetArt (z 24% udziałem), trzecie miejsce to Az.pl (9% udziału).

– Ważne jest też to, że druga liga to w sumie kilka firm na czele z AZ.pl, które w sumie mają dość istotny udział w rynku. Na tyle istotny, że są one w stanie same kształtować ceny, standardy i trendy na rynku – nie muszą przy tym szczególnie zwracać uwagi na to, co robią liderzy. – pisze Andrzej Bartosiewicz.

www.aznews.pl

Hanna LaskowskaNajwięksi Partnerzy NASK 2008

Podziel się!

O autorze

hania