Najwięksi Partnerzy NASK 2008

Jak czytamy na blogu Andrzeja Bartosiewicza, NASK opracował Raport Roczny za rok 2008 dotyczący domen Internetowych. Raport ma być dostępny za kilka dni jednak już dziś można zapoznać się z listą dziesięciu największych Partnerów NASK.

Lista prezentuje dziesięciu największych Partnerów, którzy zgodzili się na publikację wartości ich udziału w rynku. Firmy ACTIVE24, domeny.pl i OVH nie zgodziły się na ujawnienie danych, dlatego nie zostały uwzględnione.

W dalszy ciągu na czele znajdują się dwie firmy mające zdecydowaną przewagę, choć żadna z nich nie przekracza 30% udziału w rynku. Największym partnerem jest wciąż home.pl (27% udziału w rynku), drugie miejsce zajmuje NetArt (z 24% udziałem), trzecie miejsce to Az.pl (9% udziału).

– Ważne jest też to, że druga liga to w sumie kilka firm na czele z AZ.pl, które w sumie mają dość istotny udział w rynku. Na tyle istotny, że są one w stanie same kształtować ceny, standardy i trendy na rynku – nie muszą przy tym szczególnie zwracać uwagi na to, co robią liderzy. – pisze Andrzej Bartosiewicz.

www.aznews.pl

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry