NetSprint podsumowuje rok

W 2005 roku NetSprint.pl ponad dwukrotnie zwiększył swoje przychody w stosunku do roku ubiegłego. Spółka odnotowała w tym okresie zysk brutto na poziomie 396.000 zł. Głównym źródłem wzrostu była sprzedaż Linków Sponsorowanych oraz rozwiązań wyszukiwawczych dla sektora MSP i dużych korporacji. NetSprint.pl zamknął rok bogatszy o nowe funkcjonalności swojej wyszukiwarki, zmodernizowaną szatę graficzną oraz z nowymi produktami: Boksami Adkontekst oraz Linkiem Teleadresowym.

‘Koniec roku to najlepsza okazja do krótkiego podsumowania działalności firmy’ – mówi Artur Banach, prezes NetSprint.pl – ‘Był to najlepszy rok NetSprinta zarówno pod względem finansowym jak i pod kątem wdrożenia nowych produktów i kolejnych funkcjonalności naszej wyszukiwarki. Dynamicznie zwiększamy zarówno zatrudnienie jak i platformę sprzętową. We współpracy z Wirtualną Polską czynimy wszystko, aby nadążyć za rozwojem polskiego Internetu, i dostarczać Użytkownikom nowe, unikalne funkcjonalności, które ułatwiają znalezienie informacji w polskiej sieci.’

Spółka przekroczyła planowany na 2005 rok przychód i odnotowała wpływy w wysokości 4,258 mln. zł, co stanowi prawie 240% przychodów w roku 2004. Zysk brutto wyniósł 396 tys. zł. Dla przypomnienia liczby te w roku ubiegłym były następujące – przychód na poziomie 1,709 mln. zł a zysk 180 tys. zł.

2005 rok firma rozpoczęła od wprowadzenia dostosowanej do potrzeb polskich firm i instytucji wyszukiwarki NetSprint Intranet. Oferta dla firm w najbliższych dniach zostanie poszerzona o kolejny produkt – wyszukiwarkę witryn – NetSprint Site.

Przełomowym wydarzeniem było rozszerzenie współpracy z Wirtualną Polską dotyczące wspólnego rozwoju i sprzedaży Linków Sponsorowanych, Boksów Reklamowych, a w późniejszym okresie Boksów Adkontekst. Reklamodawcy zyskali możliwość dotarcia zarówno do odbiorców wyników wyszukiwania na WP.pl i NetSprint.pl, ale również na 140 dużych portalach i serwisach internetowych oraz kilku tysiącach witryn korzystających z systemu wyszukiwawczego NetSprint.

Kolejnym krokiem na przód było wprowadzenie nowatorskiego algorytmu wyszukiwawczego Traffic Index i powiększenie do ponad 80 mln liczby zaindeksowanych dokumentów. Mechanizm ten lepiej od konkurencyjnych rozwiązań pozwala ocenić obiektywną wartość serwisów internetowych, walczy z nieuczciwym pozycjonowaniem stron i przedstawia użytkownikom wartościowe i najbardziej aktualne treści. Równocześnie modyfikacji uległ wygląd witryny netsprint.pl.

‘Warto też wspomnieć, że nasze wysiłki zauważyło jury konkursu Teraz Internet przyznając nam, po raz kolejny, zwycięstwo w kategorii ‘Baza danych, katalogi, wyszukiwarki” – dziękuje Artur Banach.

We wrześniu NetSprint wprowadził pierwszą polską wyszukiwarkę aktualności. Internauci mogą w niej wyszukiwać bieżące informacje z kraju i ze świata podzielone na pięć głównych dziedzin: aktualne wydarzenia, biznes, nauka i technika, sport i rozrywka.

Późną jesienią we współpracy z Eniro Polska NetSprint rozpoczął, prezentowanie telefonów i adresów firm i instytucji bezpośrednio w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu, Użytkownicy NetSprinta mogą sami decydować czy poszukując konkretnego produktu wolą zapoznać się z ofertą firmy na jej stronie www czy skontaktować się drogą telefoniczną. Prezentowane dane noszą nazwę Linku Teleadresowego. Udostępniona została również możliwość przeszukiwania bazy 1 100 000 firm dostarczanej przez Panoramę Firm.

Pod koniec roku Spółka wspólnie z Wirtualną Polską wraz z NetSprint.pl wprowadziła system pozwalający wyświetlać reklamę kontekstową w postaci Boksów Adkontekst. System odróżnia od konkurencyjnych rozwiązań zastosowanie złożonej analizy języka polskiego, większa elastyczność oraz atrakcyjne wynagrodzenia oferowane Wydawcom. Do systemu systematycznie przystępują nowe serwisy znacznie zwiększając zasięg możliwy do osiągnięcia przez reklamodawców.

W grudniu NetSprint zorganizował konkurs pod hasłem ‘Szukaj i wygrywaj’, w którym najbardziej lojalni i pomysłowi Użytkownicy NetSprinta wygrali ponad 2500 bardzo atrakcyjnych nagród.

‘Z całą pewnością 2006 rok będzie stał pod znakiem przyśpieszonych inwestycji, ale też zaostrzającej się walki konkurencyjnej. Mamy nadzieje mile zaskoczyć Internautów i rynek. Jest dla nas bardzo ważne, aby dobrze realizować naszą misję, jaką jest ułatwianie Użytkownikom w coraz szybszym i precyzyjniejszym docieraniu do największego i najbardziej zróżnicowanego zasobu stron w Polsce’ – podsumowuje Artur Banach.

http://www.firma.netsprint.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry