„Nielegalne” książki w Android Market

Kilkanaście kolekcji książek, w tym całą sagę o Harrym Potterze, pobrać można za darmo z Android Market. Zapewne tylko do czasu, bo tytuły nie pochodzą od oficjalnych wydawców.

„Nielegalne” książki w Android Market 1„Nielegalne” książki zostały zamieszczone w sklepie z aplikacjami dla systemu Android na początku tego miesiąca przez dewelopera o nazwie UKER. Według danych AppBrain od chwili udostępnienia zostały pobrane tysiące razy.

W ten sposób udostępnione zostały między innymi przygody Harry’ego Pottera (aplikacja „Harry Potter 7 in 1”), trylogia „Millenium” Stiega Larssona, „Pamiętniki Wampirów” czy bestsellery Stephena Kinga.

Posiadacze urządzeń z Androidem mogą pobierać książki w sposób legalny m.in. za pośrednictwem Google Books. Firma Google ma jednak minimalny wpływ na proces przyjmowania aplikacji do Android Market i to nie pierwszy raz, kiedy programy z nielegalnymi lub groźnymi dla użytkowników treściami pojawiają się w sklepie. Tego typu aplikacje są usuwane; zwykle jednak do chwili usunięcia znajdują wielu odbiorców.

Podejście Google różni się od działań firmy Apple, która bardzo restrykcyjnie podchodzi do procesu dopuszczania treści do App Store. Można zastanawiać się, który – w tym konkretnie przypadku – model sprawdza się bardziej i jest lepszy dla odbiorcy końcowego?

Za: paidContent

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry