Niezły „dance” z danceflowing.pl

Opublikowano: 15 września 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , ,

Serwis danceflowing.pl ma charakter społecznościowy. Skierowany jest do użytkowników, których pasją jest taniec. Witrynę w dużej części redagują internauci, którzy – m.in. na forum – dzielą się swoją namiętnością do różnych form tańca: nowoczesnego, klasycznego, latynoamerykańskiego… Użytkownicy mogą wysyłać zdjęcia i filmy z własnymi popisami tanecznymi oraz tworzyć ranking najlepszych wykonawców. Platformie patronuje Puma Free Flowing.
Taniec od kilku sezonów jest najmodniejszą i najpopularniejszą formą ruchu w Polsce. Zmagania gwiazd na parkiecie śledzą miliony widzów. Później szukają oni informacji o swoich ulubieńcach w Internecie, stąd w Wirtualnej Polsce nie mogło zabraknąć profesjonalnej witryny o tematyce tańca. W ramach projektu Dance Flowing współpracujemy także z 4FunTV. Na antenie tej telewizji emitowane będą… filmy internautów, z ich najlepszymi układami choreograficznymi, przesłane do WP w odpowiedzi na taneczne konkursy serwisu – podkreśla Estera Gabczenko z Wirtualnej Polski, Koordynator Projektu –Wyjątkowe jest i to, że materiały filmowe tworzone przez nasz portal internetowy na potrzeby witryny danceflowing.pl będą stanowiły jedną z kluczowych pozycji programu telewizyjnego „Dance Flowing”, emitowanego w telewizji 4FunTV.

Serwis danceflowing.pl podzielony jest na kilka sekcji. Są to m.in. gorące tematy (np. czy samemu można nauczyć się breaka?), wiadomości dnia (historia konkretnego tańca), co słychać w tanecznym światku (plotki o gwiazdach programów telewizyjnych związanych z tańcem).

Wiedzę teoretyczną można połączyć z praktyką w najważniejszej sekcji witryny – dance academy. Tu właśnie znajdują się zrealizowane i wyprodukowane przez WP filmy z lekcjami: wacking, hip-hopu. new-style i dancehall. Nauka każdego tańca składa się z 6 lekcji, począwszy od najprostszych kroków po pełen układ. Trenerami są młodzi tancerze z grupy FNF-Dance Studio, którzy swoje umiejętności nabyli na kursach i warsztatach w Los Angeles i Londynie. Prezentują oni układy choreograficzne stworzone specjalnie dla użytkowników Wirtualnej Polski w ścisłej kooperacji  z dystrybutorem zapachów Puma Free Flowing. Naukę można rozpocząć natychmiast, a postępy – na podstawie przesłanych przez internautów filmów – weryfikuje specjalne jury. Będę oceniał raczej surowo, ale chciałbym też, żeby każdy się tym bawił. Jednak bardzo ważna jest muzykalność i na to przede wszystkim będę zwracał uwagę. – mówi członek jury, Mariusz Kotarski.

Udało nam się podjąć współpracę z agencją Fresh’n Funky, do której należą najlepsi choreografowie i tancerze w Polsce. Szkolą się w najbardziej prestiżowych szkołach tańca na świecie, takich jak Brodway Dance Center w Nowym Jorku, czy Debbie Reynolds Dance Studios w Los Angeles i wciąż polepszają swój warsztat. Dlatego lekcje tańca, które nakręciliśmy, to choreografie na bardzo wysokim poziomie. – dodaje Marta Spychalska z Biura Reklamy Wirtualnej Polski.

Partnerem serwisu danceflowing.pl jest Procter & Gamble Prestige Products Polska – dystrybutor zapachów Puma Free Flowing. W ramach projektu DanceFlowing WP współpracuje także z telewizją 4FunTV, na antenie której, w każdą sobotę o 17.30, emitowane będą najlepsze filmy zgłoszone przez internautów do konkursów WP.

www.danceflowing.pl

Hanna LaskowskaNiezły „dance” z danceflowing.pl

Podziel się!

O autorze

hania