Nowa funkcja w www.pf.pl

Zbliża się wiosna, rozpoczyna się czas urlopów i wyjazdów. Niestety, zwłaszcza dla kierowców, jest to okres robót drogowych i innych utrudnień. Planując wyjazd na zasłużony urlop lub dłuższy weekend, chcemy jak najszybciej dotrzeć do celu, dlatego zależy nam na dokładnej informacji, gdzie są one prowadzone. Nowa funkcja na mapa.pf.pl pozwala Internautom na sprawdzenie, gdzie na drogach krajowych muszą się liczyć z utrudnieniami.

Dane pochodzą z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a informacje o prowadzonych robotach wyświetlane w serwisie aktualizowane są co 30 minut.

map11

Jak korzystać?
Aby skorzystać z funkcji wystarczy wybrać jedną z dostępnych opcji na mapa.pf.pl – „Zaplanuj trasę”, a następnie wyznaczyć punkt początkowy i końcowy trasy. Jeśli planujemy podróż, np. z Warszawy do Gdańska, to wraz z dokładnie wyznaczoną trasą otrzymamy informacje o prowadzonych remontach drogowych. Miejsca utrudnień symbolizują „żółte trójkąty ostrzegawcze” widoczne na mapie. Po najechaniu i kliknięciu myszką na dowolny znak otrzymamy szczegółowe dane dotyczące:
•    numeru drogi, na której prowadzone są prace;
•    nazwy i długości remontowanego odcinka;
•    czasu trwania remontu (dokładna data i godzina od kiedy do kiedy)
•    skutki prowadzonych utrudnień drogowych.

Przykładowy opis robót drogowych na trasie Warszawa – Gdańsk.

ma31

– Dotychczas chcąc zaplanować trasę dojazdu w serwisie mapa.pl.pl, użytkownicy mogli skorzystać z funkcji „Zaplanuj trasę”, wybierając ewentualnie jej rodzaj: najprostsza, najkrótsza lub piesza. Korzyści płynące z nowej funkcji odczuwalne są przede wszystkim dla osób, które podróżują po polskich drogach krajowych lub mają takie plany. Pozwala zorientować się, co się dzieje na trasie i jakie są tego skutki, a w konsekwencji wybrać najlepszą alternatywę dojazdu. Nowa funkcja może okazać się szczególnie przydatna także dla osób, które chcą oszczędzać czas i pieniądze, zwłaszcza, że planujemy ją rozwijać i dostosowywać do potrzeb użytkowników – mówi Piotr Dębski, Business Development Manager w Eniro Polska Sp. z o.o.

mapa.pf.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top