Nowy empik.com

Startuje nowy empik.com portal łączący sklep internetowy z serwisem informacyjno-kulturalnym.
Sklep internetowy empik.com łączy ofertę produktów z dziedziny kultury, wiedzy i rozrywki (ponad 2 178 000 tytułów) z bazą informacji o twórcach. „Pełna kultura to twórcy i ich dzieła rozumiane jako całość. Internet jest naturalnym miejscem, przestrzenią, w której kultura w takiej formule może zaistnieć” – podkreśla Tomasz Cisek, dyrektor empik.com.

Istotną składową serwisu kulturalnego, obok bazy liczącej 20 tys. rekordów biograficznych (aktualnie na stronie opublikowanych jest 4,5 tys. biografii), są również specjalne podstrony poświęcone wybranym premierom wydawniczym i wydarzeniom kulturalnym, aktualności dotyczące kalendarium imprez kulturalnych na terenie całego kraju (koncerty, premiery teatralne, kinowe, wystawy sztuki), ciekawostki z życia gwiazd, a także informacje na temat spotkań z artystami w salonach empik.

Każda osoba zarejestrowana w empik.com może (w oparciu o narzędzia Web 2.0) współtworzyć serwis kulturalny, pisząc artykuły, recenzje, umieszczając komentarze, biorąc aktywny udział w dyskusjach na forach.
Dodatkowo empik.com oferuje internautom możliwość opracowania własnego publicznego profilu, który opiera się na zainteresowaniach dotyczących kultury i rozrywki. Dzięki tej wyjątkowej funkcjonalności internauci mogą wymieniać się poglądami na temat konkretnych książek, płyt, gier, filmów, twórców, umieszczać produkty do sprzedaży w sekcji „bazarek”.

Nowy empik.com został zbudowany na platformie ATG – światowego lidera na rynku e-commerce według raportu Forrestera. Zastosowanie tej technologii wpływa na udoskonalenie prezentacji i zarządzania produktem oraz umożliwia personalizację oferty (rozbudowane systemy informatyczne analizują i interpretują zachowania internauty po to, aby w czasie rzeczywistym „dopasowywać” ofertę do jego potrzeb i oczekiwań). ATG to także inteligentna wyszukiwarka z mechanizmem sugerowania odpowiedzi – dzięki niej każdy internauta błyskawicznie znajdzie informacje o poszukiwanym produkcie bądź twórcy.
Dziewięciokrotne zwiększenie liczby serwerów, na których funkcjonuje empik.com (z 2 do 18), gwarantuje zwiększenie wydajności i szybkości ładowania strony.
Pod adresem www.empik.com użytkownicy znajdą teraz portal o zupełnie nowym, przejrzystym layoucie. Pod znakami zapytania ukryte są opisy funkcjonalności, które pomogą internautom korzystać z nowego empik.com.

„Zbudowaliśmy jeden z najbardziej przyjaznych sklepów internetowych w tej części Europy” – podkreśla Tomasz Cisek.

Oferta sklepu internetowego empik.com została znacznie rozszerzona w kategorii nowych technologii (elektronika użytkowa, narzędzia dostępu do rozrywki). Internauci znajdą tam teraz dużo większy wybór modeli telefonów komórkowych, iPodów, MP3 playerów, konsoli do gier.

Sklep empik.com został w pełni zintegrowany z siecią salonów empik, co przekłada się bezpośrednio na możliwość odbioru towarów zamówionych przez Internet w salonie. „Badania pokazują, że dla klientów możliwość zamówienia produktu przez Internet, a odbioru i zapłaty w fizycznie istniejącym sklepie, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat, jest bardzo ważna. Znajduje to potwierdzenie w praktyce – ponad 70% zamówień składanych via empik.com klienci odbierają bezpośrednio w empikach” – mówi Tomasz Cisek.

www.empik.com

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry