Nowy poziom grania od Amazon w GameCircle

Firma Amazon uruchamia platformę GameCircle, która ma być konkurencją dla Game Center firmy Apple. Czy to potwierdzenie pogłosek o stworzeniu nowego tabletu Kindle Fire?

Nowy poziom grania od Amazon w GameCircle 1Gracze Kindle Fire i deweloperzy tworzący gry, mają do dyspozycji nową usługę GameCircle, która wydaje się być bezpośrednim konkurentem dla Game Center firmy Apple. O powstaniu usługi integrującej graczy, prezentującej rankingi oraz synchronizującej stany gier pomiędzy różnymi urządzeniami, informuje dziś firma Amazon.

Usługa GameCircle uruchamiana jest wraz z zestawem narzędzi dla twórców gier przeznaczonych do dystrybucji przez Kindle Appstore. Pakiety API udostępnione przez Amazon pozwolą deweloperom i programistom na szybie i proste zintegrowanie z innymi aplikacjami systemów osiągnięć, odznak, trofeów, internetowych tablic wyników oraz na synchronizację stanów gry z chmurą.

Z platformy tej korzysta już firma Imangi Studios, która wdrożyła GameCircle do aplikacji na tablety Run Temple. Dzięki niej graczom przyznawane są nowe trofea i odznaki, pozwalające na wyróżnienie ich postępów w grze. Rankingi prezentowane dzięki usłudze GameCircle umożliwiają sprawdzenie swoich wyników i skonfrontowanie ich z wynikami innych graczy, bez konieczności opuszczania gry. Postępy w graniu są automatycznie zapisywane z wykorzystaniem nowej funkcji synchronizacji. Gracz może w dowolnej chwili wrócić do miejsca w grze, w którym przerwał zabawę.

Głównym zadaniem platformy Gamecircle firmy Amazon jest uczynienie z Kindle Fire jeszcze lepszych urządzeń do grania.

Dzięki takim posunięciom coraz bardziej potwierdzają się doniesienia rynkowe dotyczące stworzenia przez Amazon nowego tabletu serii Kindle Fire.

http://www.youtube.com/watch?v=HdoxX0XGros&feature=player_embedded

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Scroll to Top