O e-biznesie w Kielcach

17 czerwca w Kielcach przedsiębiorcy mieli okazję spotkać się ekspertami i praktykami zajmującymi się unijnymi dotacjami z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG).

Celem zorganizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości spotkania była promocja wśród przedsiębiorców, szczególnie prowadzących działalność na terenie województwa świętokrzyskiego, działania 8.2 PO IG Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B oraz możliwości dofinansowania tego typu projektów ze środków unijnych. Chcąc jak najlepiej przekazać przedsiębiorcom informacje na temat dotacji, program spotkania podzielony został na dwie części. W pierwszej, teoretycznej eksperci PARP i Regionalnej Instytucji Finansującej zaprezentowali zasadę przyznawania unijnych dotacji na wdrażanie wspólnych przedsięwzięć biznesowych prowadzonych pomiędzy partnerami w formie elektronicznej. Przedsiębiorcy mieli okazję dowiedzieć się kto, na jakie projekty oraz w jakiej wysokości może otrzymać unijną dotacje oraz jak unikać błędów przy wypełnianiu wniosków o dofinansowanie. W drugiej części zaprezentowany został projekt z województwa świętokrzyskiego, który już uzyskał dotację. Dzięki temu uczestnicy mogli zobaczyć jak w praktyce wygląda przygotowanie zwycięskiego projektu i jego realizacja.

– Nie ukrywamy, że procedura składania wniosków na działanie 8.2 PO IG jest łatwa. Natomiast jest to jak najbardziej w zasięgu naszych przedsiębiorców. I dlatego, poprzez takie jak to spotkanie, staramy się przekonać ich, że powinni wykorzystywać swój potencjał i składać wnioski o dofinansowanie – mówi Monika Karwat-Bury, rzecznik prasowy PARP. – Dotacje, które mają szanse pozyskać przyczynią się nie tylko do rozwoju ich firm, ale pośrednio także rozwoju całego regionu – dodaje.

Ostanie zaplanowane w tym roku spotkanie informacyjne poświęcone pozyskiwaniu dotacji na e-biznes odbędzie się 5 sierpnia we Wrocławiu.

Działanie 8.2 skierowane jest do mikro-, małych i średnich przedsiębiorców, którzy planują współpracę w oparciu o nowoczesne rozwiązania elektroniczne. Istotą projektów realizowanych w ramach działania 8.2 jest stworzenie nowych lub integracja obecnych systemów informatycznych współpracujących ze sobą firm, które sprawią, że wymiana informacji między nimi będzie zautomatyzowana. Firmy mogą liczyć na wsparcie nie niższe niż 20 tys. zł i nieprzekraczające 2 mln zł. Przedsiębiorcy, których wnioski przyjęte zostaną do realizacji, objęte będą wsparciem przez 24 miesiące.

źródło: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry