OnetSkype – nowa usługa Onet.pl

Opublikowano: 21 czerwca 2005. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Najpopularniejszy polski portal internetowy Onet.pl S.A. i Skype Technologies S.A. , Global Internet Telephony Company rozpoczynają długoterminową i wyłączną współpracę strategiczną związaną z uruchomieniem i dystrybucją na polskim rynku komunikatora internetowego firmowanego wspólną marką OnetSkype.

Skype jest programem pozwalającym użytkownikom na darmową komunikację zarówno głosową jak i tekstową (jak w tradycyjnych komunikatorach). Umożliwia również tanie rozmowy telefoniczne, które można odbierać (SkypeIn) lub wykonywać (SkypeOut) przy użyciu komputera podłączonego do Internetu. Autorami Skype’a są twórcy kultowego programu KaZaA.

O olbrzymiej popularności Skype, świadczy liczba pobrań programu: prawie 130 000 000 (sto trzydzieści milionów) na całym świecie, w tym 3 000 000 (trzy miliony) w Polsce. Codziennie przybywa ponad 150 000 (sto pięćdziesiąt tysięcy) nowych.

OnetSkype jest dostosowany do warunków rynku polskiego – dzięki OnetSkype polscy użytkownicy otrzymali możliwość korzystania z niemal wszystkich form płatności internetowych dostępnych w kraju.

'Połączenie zaawansowanej technologii komunikatorów głosowych Skype oraz wysokiej wartości serwisów z internetową platformą medialną Onet.pl oraz jego bazą użytkowników ma ogromne znaczenie dla polskiego rynku. Jestem przekonany, ze OnetSkype zrewolucjonizuje komunikację polskich użytkowników nie tylko między sobą ale z całym światem' – powiedział Łukasz Wejchert, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Onet.pl.

'Z wielką radością witamy współpracę z Onet.pl i udostępnienie aplikacji Skype' -stwierdził Niklas Zennström, współzałożyciel i Dyrektor Generalny Skype.

'Polska jest wiodącym rynkiem dla Skype od czasu rozpoczęcia naszej działalności w roku 2003. W wyniku przedmiotowej współpracy Onet staje się istotnym partnerem w dziedzinie nowoczesnych systemów komunikacyjnych'.

http://www.skype.onet.pl

Sylwester KozakOnetSkype – nowa usługa Onet.pl

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.