Opcom w strukturach Grupy Eskadra

Opublikowano: 19 listopada 2006. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , , ,

Od 20 listopada 2006 r. wchodzi w życie umowa, na mocy której powstała spółka Opcom Grupa Eskadra Sp. z o.o. Firma powstała na bazie agencji interaktywnej Opcom i będzie jedną ze spółek tworzących Grupę Eskadra.

Opcom jest agencją specjalizującą się w marketingu interaktywnym oraz mobilnym, która działa na rynku od blisko sześciu lat. Spośród sukcesów agencji Opcom szczególną uwagę zwracają nagrody takie jak Kreatura, Webstar, nominacje do Złotych Orłów oraz 5 wyróżnień Favourite Website Award.

Wartość transakcji nie została ujawniona, ale wiadomo, że Opcom funkcjonować będzie bez żadnych zmian personalnych, a jego dotychczasowi właściciele Krzysztof Adamus i Przemysław Fuksa tworzą Zarząd nowej spółki i zachowają kontrolę nad firmą.

Od grudnia 2006 Opcom Grupa Eskadra działać będzie jako integralna część Grupy Eskadra, włącznie z przeprowadzeniem się do nowej, wspólnej siedziby w Krakowie. Grupa od dwóch lat posiada również biuro w Warszawie.

„Nasz cel jest prosty: Grupa Eskadra będzie oferować PEŁEN serwis usług marketingowych, w PEŁNYM tego słowa znaczeniu” – mówi Sebastian Oprządek, dyrektor zarządzający Grupy – „W przeciwieństwie do wielu obecnych na rynku agencji definiujących się jako full service, bardzo często bazujących po prostu na licznych podwykonawcach, Eskadra świadczy szeroki wachlarz wyspecjalizowanych usług w pełni je kontrolując i zapewniając między nimi lepszą współpracę i 100% synergię. Docenią to przede wszystkim duzi Klienci i bardzo profesjonalnie prowadzone marki, którym dedykujemy naszą strategię rozwoju. Z drugiej strony wyspecjalizowane firmy tworzące Grupę dają nam szansę na dywersyfikację biznesu i jednoczesną obsługę większej ilości firm w różnych sektorach. Agencja interaktywna od dawna była naszym priorytetem. Zdecydowaliśmy się na podpisanie umowy z Opcom, jako naszym zaufanym partnerem, z którym strategicznie współpracowaliśmy od pewnego czasu. Duży potencjał kreatywny, doświadczenie w zakresie nowych mediów połączone z siłą Eskadry dadzą nam szansę na wspólną walkę o znaczącą pozycję na polskim rynku.”

„Dynamiczny rozwój to nasz wspólny cel. Już dziś wyliczyć możemy efekty współpracy w ramach Grupy. Projekty realizowane dla Procter&Gamble (Tampax, Olay, Puma, Always Fresh) oraz serwis dla programu Czysta Akcja w Krakowie to nasze ostatnie sukcesy. Sądzę, że obydwie strony bardzo skorzystały z połączenia sił. My wnosimy świeże spojrzenie na nowe media, doświadczenie w projektach interaktywnych, ogromną ambicję. Eskadra – szeroki przegląd rynku, doskonale rozwinięte relacje z Klientami, potężne doświadczenie na polu tradycyjnych mediów reklamowych” – mówi Krzysztof Adamus, dyrektor kreatywny Opcom.

„Jedną z najsilniejszych stron Grupy jest współpraca w dziedzinie kreacji” – mówi Mateusz Zmyślony, dyrektor kreatywny Eskadry – „Kreacja to jedna z tajemnic naszego sukcesu. Mamy na tym polu przewagę nad konkurencją i zamierzamy ją nie tylko wzmacniać, ale też wykorzystać na nowych polach. Dlatego Grupa Eskadra zamierza oferować teraz również najwyższej klasy koncepcje kreatywne w marketingu interaktywnym, tak jak wcześniej z sukcesem udało nam się to zrobić na polu działań PR, event marketingu a przede wszystkim BTL. Dynamicznie rozbudowujemy teraz dział kreacji, który wspiera wszystkie dywizje grupy.”

„Budowa Grupy trwa. W chwili obecnej strategicznie współpracujemy z agencją PR oraz firmą świadczącą usługi w dziedzinie field marketingu. Całkiem prawdopodobne, że współpraca ta jeszcze bardziej się zacieśni i spółki te również zaczną działać w ramach Grupy Eskadra” – stwierdza na koniec Sebastian Oprządek.

www.opcom.pl

Hanna LaskowskaOpcom w strukturach Grupy Eskadra

Podziel się!

O autorze

hania