PayPal będzie wydawać wirtualne karty kredytowe

Jeden z liderów w branży płatności internetowych, należąca do eBaya firma PayPal, rozpocznie wydawanie wirtualnych kart kredytowych. W ten sposób możliwe stanie się płacenie za usługi w serwisach, które nie mają podpisanej umowy z amerykańskim koncernem – podał Reuters.
Nowe narzędzie – PayPal Secure Card – zostanie zaprezentowane we wtorek i będzie miało postać plug-inu instalowanego w przeglądarce WWW. Usługa sama rozpozna, kiedy użytkownik znajdzie się w kasie internetowego sklepu, który nie akceptuje standardowej formy płatności i zaoferuje dodatkowy sposób uregulowania należności. Jeśli internauta zdefiniuje wcześniej swoje dane, zostaną one automatycznie wprowadzone do formularza.

Na żądanie zostanie wygenerowany unikalny numer karty kredytowej MasterCard (w tej sprawie zostało już podpisane porozumienie). Chris George, dyrektor produktów finansowych w PayPal, powiedział Reutersowi: Z punktu widzenia sprzedającego wygląda to jak zwykła transakcja kartą. Dla klienta jest to z kolei typowy zakup przez PayPal.

Produkt przetestowały 3 miliony klientów w ciągu ostatniego roku. Działa w przeglądarkach Internet Explorer i Firefox. Użytkownicy Safari mają ograniczony dostęp. Prywatne dane zapisywane są na specjalnych serwerach PayPal, a nie na lokalnym dysku komputera.

Źródło: Reuters

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry