PayU dodaje możliwość zakupu na raty w sklepach internetowych

Opublikowano: 7 czerwca 2013. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Raty PayU pozwolą za zawarcie umowy bez konieczności podpisywania umowy w wersji papierowej. System został wprowadzony do 6 tys. sklepów internetowych.

RATY PAYU - grafika PL

Cały proces potwierdzenia zakupu w formie ratalnej może trwać około 15 minut. Warto dodać, że sklepy uczestniczące w tej formie zakupów otrzymują całą kwotę, bez ponoszenia kosztów prowizji.

Zakończyliśmy niedawno program pilotażowy w wybranych sklepach internetowych i jesteśmy gotowi udostępnić raty PayU na szeroką skalę. Z naszych doświadczeń wynika, że dzięki wdrożeniu tej metody płatności sklep może potencjalnie zwiększyć obroty nawet o 10 proc. Wynika to z tego, że dostępność rat zachęca kupujących do wyboru droższych produktów lub tych wcześniej niedostępnych z uwagi na brak funduszy, albo zbyt skomplikowany proces zakupów na raty – powiedział Wojciech Czajkowski, dyrektor zarządzający PayU.

Podmiotem udzielającym pożyczki jest partner Finanse Ratalne Sp. z o.o. działający za pośrednictwem Alior Raty Sp. z o.o. Za sprawdzenie historii klienta w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) odpowiada Alior Bank.

Sylwester KozakPayU dodaje możliwość zakupu na raty w sklepach internetowych

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.