PayU z nowym kontem do płatności internetowych

Opublikowano: 9 listopada 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

PayU uruchamia właśnie nowe narzędzie do płacenia za zakupy online. Jest to usługa, która nie była dotychczas dostępna dla polskich internautów. Nowa metoda ma wpłynąć na znaczne zwiększenie szybkości i komfortu dokonywania płatności internetowych.

Konto PayU do końca listopada dostępne będzie dla wszystkich użytkowników Allegro oraz sklepów internetowych, takich jak np. Toys4Boys, mebleVOX, Pasart czy Booki24.pl. W kolejnych miesiącach konto PayU będzie systematycznie wprowadzane także do większości pozostałych e-sklepów.

Jako pierwsi w Polsce oferujemy nowoczesne narzędzie do wygodnego płacenia za zakupy online. Jest to metoda, która zapewni wysoki komfort zakupów i zwiększy bezpieczeństwo danych osób kupujących w wielu miejscach w internecie. Poza e-sklepami nowe funkcjonalności zostaną wdrożone także na Allegro, gdzie już od kilku lat obsługujemy płatności internetowe – mówi Marcin Jabłoński, CEO PayU S.A.

Jedną z najważniejszych zalet Konta PayU jest to, że wszystkie dane (zarówno osobowe, jak i dotyczące kart czy rachunków bankowych) podawane są przez kupującego tylko raz i przechowywane bezpiecznie przez PayU. Przy płaceniu klient wybiera tylko ulubioną płatność i nie musi już rejestrować się w e-sklepie. Zakupy
w większości polskich sklepów internetowych mogą tym samym być znacznie wygodniejsze niż dotychczas.

– Cieszymy się, że na bazie naszych wieloletnich doświadczeń powstało nowoczesne narzędzie, dzięki któremu płacenie za zakupy w sklepach będzie równie łatwe i szybkie, jak na Allegro – mówi Przemysław Budkowski, Dyrektor Allegro. – Dzięki dotychczasowej współpracy z PayU już ponad połowa transakcji na Allegro finalizowana jest za pomocą systemu Płacę z Allegro (wkrótce PayU). To dobrze wróży całemu polskiemu rynkowi e-commerce – dodaje.

Wraz z uruchomieniem nowego konta zakończy się proces rebrandingu systemu Platnosci.pl, który od tego momentu będzie funkcjonował pod nazwą PayU.

Hanna LaskowskaPayU z nowym kontem do płatności internetowych

Podziel się!

O autorze

hania