Perfect nagrodzony za MP3

Podczas Wieczornego Spotkania z Telekomunikacją, będącego jednym z wydarzeń Światowego Dnia Telekomunikacji, zespół Perfect otrzymał specjalną nagrodę, przyznawaną zazwyczaj osobom i instytucjom szczególnie zasłużonym dla polskiej teleinformatyki. Podczas uroczystej gali statuetkę Światowego Dnia Telekomunikacji wręczył zespołowi Stanisław Szuder z firmy Lucent Technologies. Perfect nagrodzony został za popularyzację Internetu poprzez wydanie pierwszej w Polsce płyty dystrybuowanej wyłącznie w Internecie, a konkretnie w portalu INTERIA.PL, w postaci plików mp3.

W ciągu pierwszego miesiąca sprzedaży w serwisie perfect.interia.pl dokonano blisko 4 tysiące transakcji zakupu. W zdecydowanej większości przypadków kupujący nabywali całe płyty a nie pojedyncze utwory. – Sprzedaż jest zgodna z naszymi oczekiwaniami – skomentował liczbę kupujących Adam Galas, menedżer Perfectu. – Ludzie w Polsce nie są jeszcze przyzwyczajeni do tej formy kupowania muzyki, niemniej zainteresowanie nadal jest duże i robimy wszystko, by je podtrzymać. Temu służy m.in. obecna trasa koncertowa – dodał.

Zespół Perfect jest pierwszym zespołem tak dużego formatu, który zdecydował się na sprzedawanie swojej płyty wyłącznie w sieci Internet. Podczas kwietniowej konferencji prasowej zarówno członkowie zespołu, jak i przedstawiciele INTERIA.PL przyznawali, że wydarzenie to miało na celu stworzenie precedensu, który stanie się zaczątkiem rozwoju w naszym kraju rynku taniej muzyki dystrybuowanej online. Dystrybucja nagrań muzycznych poprzez Internet eliminuje bowiem znaczące koszty związane z tradycyjnymi formami sprzedaży muzyki, takie jak marże detalistów, koszty tłoczenia, fizycznej dystrybucji i koszty administracyjne.

– Oczywiście zamierzamy sprzedawać muzykę przez Internet – zdradza dalsze zamierzenia Jacek Pasławski, członek zarządu portalu INTERIA.PL. – Intensywnie pracujemy wspólnie z wytwórniami, które są największymi właścicielami praw do muzyki, nad określeniem zasad legalnego udostępniania w Polsce muzyki online. Wierzę, że już wkrótce polscy internauci będą mogli legalnie kupić ulubioną muzykę za pośrednictwem INTERIA.PL. Takie rozwiązanie będzie korzystne dla wszystkich, zarówno kupujących, jak i wykonawców, polskich wytwórni, rodzimych organizacji ochrony praw autorskich i pośredników na tym rynku – dodaje.

http://perfect.interia.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top