Piłkarzyki nominowane

Największy w polskim internecie menedżer piłkarski – Piłkarzyki portalu Gazeta.pl – został nominowany w kategorii internet w plebiscycie Złoty Komputer, organizowanym przez redakcję „Komputer Świat”.

„Tworząc półtora roku temu Piłkarzyki postawiliśmy na społeczność internetową, bez której gry fantasy nie mają wielkiego sensu. Nasi użytkownicy z jednej strony są bardzo dla nas wymagający z drugiej są nadzwyczaj wobec gry lojalni. Cieszymy się, że nasz wysiłek został zauważony” – mówi Jarosław Śliżewski, szef Gazety Wyborczej on-line.

Złoty Komputer jest konkursem, w którym czytelnicy magazynu „Komputer Świat” nagradzają produkty i usługi, wyróżniające się jakościowo, technologicznie i użytkowo. We wrześniu i październiku czytelnicy czasopisma będą wybierać spośród nominowanych przez redakcję produktów i usług te, które ich zdaniem są najlepsze. Produkty i usługi zostały podzielone na siedem kategorii: hardware, software, internet, telekomunikacja, audio/wideo/foto, gry PC i sieci GSM.

W 2002 roku w pierwszej edycji konkursu Złoty Komputer, w kategorii internet, zwyciężył serwis mundialowy przygotowany także przez portal Gazeta.pl.

Piłkarzyki portalu Gazeta.pl są największą grą sportową w polskim internecie. Konkurs oparty jest na wymyślonej w USA, a spopularyzowanej na całym świecie formule „fantasy sports”. Gra w Piłkarzyki polega na prowadzeniu wirtualnej drużyny piłkarskiej złożonej z piłkarzy ligi polskiej. Pozycja gracza zależy od wyników, jakie osiągną wybrani przez niego piłkarze w prawdziwych meczach ligi polskiej. Piłkarzyki stwarzają więc niepowtarzalną okazję sprawdzenia się w roli prezesa i menedżera profesjonalnego klubu piłkarskiego.

Za 28 mln złotych można zbudować zespół marzeń, składający się z zawodników polskiej ligi. Zadaniem gracza jest założenie drużyny, kupienie 18 piłkarzy i wystawianie do każdej kolejki optymalnego składu. Punktacja jest ustalana na podstawie zaawansowanych statystyk gromadzonych przez dziennikarzy Gazety Wyborczej i portalu Gazeta.pl. Wygrywa gracz, którego drużyna zdobędzie najwięcej punktów przez całą rundę.

Obecnie trwa IV edycja Piłkarzyków, w której nowością są bazy pierwszoligowych piłkarzy oraz zaawansowany system statystyk ligowych. Obok statystyk bieżących zostały udostępnione także wszelkie informacje na temat każdego piłkarza, począwszy od numeru jego buta, przez liczbę bramek strzelonych w lidze, aż po ulubiony program telewizyjny. Dane opatrzone są zdjęciami piłkarzy. System statystyk zaawansowanych umożliwia analizowanie poczynań poszczególnych zawodników zarówno w obecnym sezonie, jak i w poprzednich.

Gra w Piłkarzyki dostępna jest bezpłatnie. By grać wystarczy mieć założone konto w portalu Gazeta.pl.

http://www.gazeta.pl/pilkarzyki

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top