Platforma Meebo w rękach Google

Serwis Meebo, oferujący zestaw narzędzi dla twórców stron WWW, oficjalnie przechodzi w ręce koncernu Google. Czy transakcja ta wspomoże rozbudowę sieci społecznościowej Google+?

Platforma Meebo w rękach Google 1

Platforma Meebo powstała 7 lat temu i rozpoczynała swoją działalność jako komunikator z kilkoma innymi społecznościowymi usługami. Później skupiono się na rozbudowie narzędzi Meebo Bar, które pozwalały na nakładanie na strony społecznościowych dodatków. Dziś usługa Meboo umożliwia wykorzystanie narzędzi służących wzmocnieniu więzi pomiędzy użytkownikami serwisu i promowanie treści. Korzystając z serwisu można zainstalować na dowolnej witrynie dodatkową belkę, na której wyświetlane mogą być określone przez administratorów treści – posty użytkowników, reklamy, czy polecane artykuły. Serwis znalazł sposób na to, jak zarabiać na chatach internetowych.

Dziś ogłaszane jest zawarcie porozumienia z gigantem Google, na mocy którego serwis Meebo może stać się jego własnością. Nabycie Meebo będzie kosztowało firmę Google około 100 mln dolarów, jak podaje serwis TechCrunch. Szacuje się, że serwis posiada około 100 mln aktywnych użytkowników miesięcznie.

Celem przejęcia jest wypracowanie i zbudowanie narzędzi dla wydawcy Google+, które pozwolą na kreowanie aktywnej społeczności tego serwisu. Firma Google podaje, że pracownicy serwisu Meebo dołączą do zespołu Google+ i będą pomagać w stworzeniu nowych sposobów na większą interakcję użytkowników sieci społecznościowej w internecie.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry