Początkujący użytkownicy nadal lubią Microsoft

Dawno minęły czasy, w których z programów Microsoftu korzystało 99,9% użytkowników. Dziś wybór jest znacznie szerszy. Ale początkujący użytkownicy nadal lubią aplikacje dostarczane przez firmę z Redmond – pisze TechCrunch.
Witryna analityczna RescueTime opublikowała wyniki badań na ten temat. Do ich przygotowania wykorzystano dane 30 tysięcy użytkowników – większość z nich dopiero zaczynała swoją przygodę z komputerem.

Okazało się, że pozycja Gmaila czy Facebooka jest dość silna, ale aplikacje te są znacznie mniej popularne niż Word czy Outlook. Wszystkie produkty Google używane były przez 17% czasu podczas gdy produkty MS aż przez 41%.

Początkujący użytkownicy nadal lubią Microsoft 1

W zestawieniu najpopularniejszych witryn (bez programów desktopowych) niespodzianek nie było. Na 1. miejscu znalazł się Facebook, za nim Google, potem YouTube i Wikipedia.

Początkujący użytkownicy nadal lubią Microsoft 2

Warto pamiętać, że przeprowadzone przez RescueTime badanie nie ma charakteru naukowego. Próba nie była reprezentacyjna. Około 40% ankietowanych pochodziło z USA, kolejne 20% z innych krajów anglojęzycznych.

Źródło: TechCrunch

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top