Podsumowanie tygodnia

Tydzień w branży internetowej zawsze obfituje w wiele informacji. Zapraszamy na podsumowanie najistotniejszych wydarzeń w e-biznesie z mijającego tygodnia.

Podsumowanie tygodnia 1Ten tydzień z pewnością należał do Microsoftu. Na początku tygodnia opublikowaliśmy informację o tablecie Surface, pod koniec zaś Microsoft dokonał premiery systemu Windows Phone 8.

Drugą firmą, o której było dość głośno w ostatnich dniach to Google. Lepszą stronę tej firmy przedstawiliśmy w artykułach o ochronie internautów przed szkodliwymi stronami i o ratowaniu przez Google ginących języków. Druga strona medalu to próba wyeliminowania z rynku witryn oferujących konwersję treści z YouTube do plików mp3.

Istotną informacją na polskim rynku było zamknięcie testów serwerów VPS w firmie home.pl i zapowiedź komercyjnej premiery 28 czerwca. Dla chcących dowiedzieć się więcej o e-mail marketingu proponujemy raport firmy FreshMail dotyczący technologii CSS w aplikacjach pocztowych.

Polskie startupy też miały swoje miejsce na e-biznes.pl. Na bieżąco informujemy o projekcie iNKubator, który aktualnie jest na etapie analizy wniosków. Dodatkowo przedstawiliśmy ciekawy pomysł twórców witryny Timelo.pl, czyli wirtualnej galerii handlowej.

Zwyczajowo na koniec przeglądu promujemy nieco lżejszą stronę internetu. Firma Valve, znana z hitu FPS Half-Life zajęła się ciekawym projektem edukacyjnym opartym o… grę FPS. Kibice sportowi, którzy zawiedli się na polskiej reprezentacji mogą zaś prześledzić co Facebook przygotował dla fanów sportu w związku z olimpiadą w Londynie.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top