Podsumowanie tygodnia

Przyszły tydzień będzie stał pod znakiem e-booków w związku z obchodami Światowego Tygodnia E-książki. My wyprzedziliśmy troszkę wszystkich i dużą część artykułów poświęciliśmy tej tematyce. Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wydarzeń, o których pisaliśmy w e-biznes.pl.

Podsumowanie tygodnia 1Jak zasygnalizowaliśmy, przyszły tydzień to e-książka i wszystko z nią związane, tak więc aż pięć artykułów o tym coraz powszechniejszym trendzie. Dwa teksty dotyczą sytuacji ograniczania dostępu do e-książek ze względów na pornocenzurę firmy PayPal oraz cenzurę opartą na „obronie” swoich interesów w wykonaniu Apple w stosunku do Amazona. Jest też pozytywna informacja na temat dostępności książek w wersji elektronicznej. Harry Potter będzie dostępny w bibliotekach, miejmy nadzieję, że w polskich także.

Z kolei dwa inne wpisy dotyczą samych czytników. W jednym z nich też pojawia się Amazon, który ma problemy patentowe dotyczące wygaszaczy ekranu w Kindle. Dla tych, którzy chcieliby natomiast zdobyć za przystępną cenę czytnik e-booków, zamieściliśmy propozycję Gazety Wyborczej.

Tydzień jednak nie przyniósł wyłącznie informacji ze świata czytników elektronicznych książek. Świat hakerów ma swoje dobre i złe chwile. Firma Google zaproponowała 1 mln dolarów za złamanie zabezpieczeń przeglądarki Chrome, natomiast w Hiszpanii i Ameryce Południowej aresztowano członków grupy Anonymous.

Koniec tygodnia więc czas na relaks. Na koniec proponujemy artykuł o futurystycznych propozycjach z Microsoftu oraz zachęcamy do zagrania w gry od Zyngi bez pośrednictwa Facebooka.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry