Podsumowanie tygodnia

Przyszły tydzień będzie stał pod znakiem e-booków w związku z obchodami Światowego Tygodnia E-książki. My wyprzedziliśmy troszkę wszystkich i dużą część artykułów poświęciliśmy tej tematyce. Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wydarzeń, o których pisaliśmy w e-biznes.pl.

Podsumowanie tygodnia 1Jak zasygnalizowaliśmy, przyszły tydzień to e-książka i wszystko z nią związane, tak więc aż pięć artykułów o tym coraz powszechniejszym trendzie. Dwa teksty dotyczą sytuacji ograniczania dostępu do e-książek ze względów na pornocenzurę firmy PayPal oraz cenzurę opartą na „obronie” swoich interesów w wykonaniu Apple w stosunku do Amazona. Jest też pozytywna informacja na temat dostępności książek w wersji elektronicznej. Harry Potter będzie dostępny w bibliotekach, miejmy nadzieję, że w polskich także.

Z kolei dwa inne wpisy dotyczą samych czytników. W jednym z nich też pojawia się Amazon, który ma problemy patentowe dotyczące wygaszaczy ekranu w Kindle. Dla tych, którzy chcieliby natomiast zdobyć za przystępną cenę czytnik e-booków, zamieściliśmy propozycję Gazety Wyborczej.

Tydzień jednak nie przyniósł wyłącznie informacji ze świata czytników elektronicznych książek. Świat hakerów ma swoje dobre i złe chwile. Firma Google zaproponowała 1 mln dolarów za złamanie zabezpieczeń przeglądarki Chrome, natomiast w Hiszpanii i Ameryce Południowej aresztowano członków grupy Anonymous.

Koniec tygodnia więc czas na relaks. Na koniec proponujemy artykuł o futurystycznych propozycjach z Microsoftu oraz zachęcamy do zagrania w gry od Zyngi bez pośrednictwa Facebooka.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry