Polskie ePłatności przejmują PayUp

Dnia 19 grudnia 2018 roku w Warszawie spółka Polskie ePłatności (PeP) sfinalizowała transakcję nabycia 100 proc. udziałów w spółce PayUp S.A. należącej do EuroCash S.A. i podpisała umowę przyrzeczoną przejęcia tej spółki. Dzięki fuzji PeP zyskuje potężnego biznesowego partnera – Grupę Eurocash.

Polskie ePłatności przejmują PayUp 1Porozumienie PeP z PayUp S.A. to krok w realizowanej strategii konsolidacji rynku przez Polskie ePłatności. Od momentu przejęcia PeP przez Fundusz Innova Capital, spółka zrealizowała trzy akwizycje, tj. przejęcie terminalowej części biznesu Kolportera – NeoTU, zakup integratora płatności internetowych PayLane oraz obecnie – nabycie 100 proc. akcji PayUp S.A. Umowa z PayUp S.A. jest kolejnym potwierdzeniem realizacji wytyczonego celu; zwiększa liczbę terminali o 15,5 tys., przesuwając tym samym PeP na pozycję nr 3 na rynku.

Dążymy do osiągnięcia pozycji lidera usług na polskim rynku płatności bezgotówkowych. Pozyskanie PayUp S.A. zwiększa potencjał firmy, pozwalając zakończyć z sukcesem ważny w naszym rozwoju 2018 rokmówi Jarosław Mikos, prezes zarządu Polskich ePłatności. – Dzięki przejęciu akcji PayUp S.A. znacznie wzbogacimy nasz portfel kliencki o takie sieci handlowe, jak Groszek, Lewiatan, Delikatesy Centrum czy Eurocash Cash and Carry. 

PayUp Polska to spółka założona w 2007 roku. Posiada ponad 15,5 tys. terminali zainstalowanych w sklepach należących do sieci organizowanych przez Grupę Eurocash oraz w innych sklepach detalicznych, za pośrednictwem których świadczone są usługi pre-paid, w tym doładowania telefonów, akceptacji kart płatniczych, płatności w Internecie. Transakcja daje PeP wyłączność na obsługę płatności bezgotówkowych sieci Grupy Eurocash.

Rozglądamy się na rynku za firmami, które w istotny sposób mogą przyczynić się do rozszerzenia oferty PeP i penetracji rynku naszymi usługami – mówi Marcin Drozdowski, wiceprezes zarządu odpowiedzialny za strategię i M&A PeP. – Włączenie struktur sprzedaży PayUp do PeP daje kolejne możliwości jeszcze lepszej obsługi klienta, a także daje szanse na wyjście na nowe rynki z naszą ofertą omnichanel. Zarówno PeP, jak i PayUp mają bardzo dużo do zaoferowania na rynku – teraz siła synergii da jeszcze lepsze korzyści i efekty. Stoi przed nami wiele wyzwań, jednak mając doświadczenia z poprzednich konsolidacji, wykorzystamy nasze szanse i nowe przewagi konkurencyjne.

W wyniku podpisanego porozumienia, do zarządu Polskich ePłatności dołączy Piotr Kokoszczyński pełniący obecnie funkcję Dyrektora Generalnego PayUp S.A.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry