Powrót do dzieciństwa? Lego dla użytkowników Chrome

Opublikowano: 26 czerwca 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Trudno chyba znaleźć kogoś, kto nie lubi zabawy klockami. Firma Google przygotowała prawdziwą ucztę dla fanów Lego: miliony elementów do dowolnego układania.

Build ma być „największym na świecie zestawem” Lego. Dostępny jest dla użytkowników przeglądarki Chrome. Rozszerzenie powstało przy współpracy z australijskim oddziałem firmy Lego i umożliwia tworzenie najróżniejszych struktur oraz osadzanie ich na wirtualnych mapach Australii oraz Nowej Zelandii.

Stworzonymi projektami można podzielić się ze znajomymi drogą mailową lub w serwisie Google+. Firma Lego sprawdzać będzie je jednak w celu wyłapania nieprzyzwoitych konstrukcji, które nie powinny być pokazywane młodszym użytkownikom.

Build może wyglądać prosto, ale to doświadczenie we wspólnym trójwymiarowymi budowaniu nie byłoby możliwe jeszcze kilka lat temu. Pokazuje jak daleko zaszła technologia przeglądarek i jak niezwykłą dla kreatywności platformą jest sieć. Stworzyliśmy klocki wykorzystując technologię WebGL (…) i zmieszaliśmy ją z Google Maps informują przedstawiciele Google.

Jeśli australijska edycja Build odniesie sukces, wkrótce pojawić mogą się kolejne lokalizacje. Warto poczekać i móc – przynajmniej wirtualnie – postawić sobie przed domem jakąś fajną konstrukcję z klocków. Bez pełnych politowania spojrzeń ze strony mniej zaangażowanych domowników.

Dawid ZarazińskiPowrót do dzieciństwa? Lego dla użytkowników Chrome

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.