Prime dla Amazona to czysty zysk

Firma Amazon nie jest skora do dzielenia się wynikami sprzedaży swoich produktów i usług. Najnowsze doniesienia mówią jednak, że jest się czym chwalić – przynajmniej jeśli chodzi o pakiet Prime.

Amazon PrimePrime to program partnerski, który w cenie 79 dolarów rocznie oferuje dwudniową dostawę zakupionych produktów oraz streaming filmów i programów telewizyjnych bez limitów w ramach Amazon Instant Video. Amazon nie chwali się liczbą członków programu, ale według najnowszego raportu Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) oraz Morningstar może być ich ponad 10 mln.

Wysoka liczba subskrybentów nie jest jedyną dobrą wiadomością dla Amazona. Tacy klienci wydają znacznie więcej niż pozostali – ok. 1200 dolarów rocznie, o 400 dolarów więcej niż pozostali. Są też o wiele bardziej lojalnymi klientami. Do 2017 roku liczba subskrybentów usługi sięgnąć ma 25 mln. Według badań CIRP aż 95 proc. obecnych klientów ma zamiar przedłużyć abonament na kolejny rok.

Wszystko to przekłada się na sytuację, w której – zdaniem analityków – z każdej rocznej opłaty Amazon zarabia aż 78 dolarów. A w ujęciu całościowym, Prime odpowiada za około jedną trzecią zysku operacyjnego w 2012 roku.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry