Jak w prosty sposób poprawić zdrowie i samopoczucie pracowników w codziennej pracy biurowej?

Czy wiedziałeś, że od 2015 roku ponad połowa wyprodukowanych na świecie biurek to właśnie biurka z regulowaną wysokością blatu? Wzrost produkcji interaktywnych mebli biurowych został podyktowany przez rynek i zapotrzebowanie zadowolonych użytkowników. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Decydując się na nowoczesne biurka spowodujesz, że spotkania służbowe staną się bardziej rzeczowe, a czas spędzany bezproduktywnie zostanie zastąpiony interakcjami.

Jak w prosty sposób poprawić zdrowie i samopoczucie pracowników w codziennej pracy biurowej? 1Pracownicy ciągle uskarżają się na ból kręgosłupa, który ogranicza ich działania? Chcesz uniknąć ciągłej nieobecności pracowników spowodowanej tymi dolegliwościami? Zmień tryb ich pracy! Zmieniając zwykłe biurka na biurka z elektryczna regulacją wysokości blatu w swoim biurze, nie tylko minimalizujesz potencjalne dolegliwości kręgosłupa, ale także zmniejszysz ryzyko chorób układu krążenia. Stojąca praca spowoduje zatrzymanie wzrostu wagi ciała, zwiększy koncentrację oraz efektywność pracowników. Wszystko to wpłynie na znaczną poprawę zdrowia i zmniejszy ilość pracowników przebywających na zwolnieniach lekarskich. Jak wskazują badania pochodzące z krajów skandynawskich średnia liczba zwolnień L4 w firmach zmniejszyła się o 30% w skali roku po wprowadzeniu biurek z elektryczną regulacją blatów.

Ciągle zmniejszająca się liczba pracowników przebywających na zwolnieniach L4 nie wzięła się znikąd. Wynika to między innymi z faktu, iż stan zdrowia pracowników uległ zdecydowanej poprawie. Zmniejszyły się bóle kręgosłupa, a sami pracownicy są zdecydowanie bardziej skoncentrowani na zadaniach, nie skupiając się na uciążliwym bólu. Czy Ty też chciałbyś aby Twoi pracownicy cieszyli się lepszym zdrowiem? W Krajach Skandynawskich około 90 % pracowników biurowych  ma dostęp do biurek typu Sit&Stand, które dbają o ich zdrowie. Inteligentne biurka pozwalają na pracę zarówno siedzącą jak i stojącą, to pracownik decyduje w jakiej pozycji czuje się lepiej. Może wybrać pracę w pozycji stojącej, która nie krępuje jego ruchów tak jak ciągłe siedzenie. Natomiast w chwili kiedy zacznie odczuwać zmęczenie w prosty i szybki sposób może zmienić swoją pozycję na siedzącą. Dostęp do biurek typu Sit&Stand to przede wszystkim poprawa samopoczucia i komfortu użytkowników.

Jeśli o komforcie mowa, śmiało można podkreślić, że poczucie swobody to podstawowy czynnik wpływający na wydajność w każdej dynamicznie rozwijającej się firmie. Osoby, które czują się dobrze w miejscu pracy są bardziej produktywne i szybciej się uczą. Zdecydowanie lepiej radzą sobie ze wszystkimi powierzonymi obowiązkami, dzięki czemu firma tylko zyskuje. Użytkownicy biurek siedząco – stojących odczuwają nie tylko mniejsze zmęczenia, ale także są bardziej skupieni i uważni. Przekłada się to również na lepszą współpracę w grupie. Pewna niemiecka firma medyczna w przeprowadzonej ankiecie wykazała, że po 3 miesiącach używania biurek typu Sit&Stand około 65% pracowników odczuło wyraźną poprawę samopoczucia. Natomiast po 6 latach  wyniki wykazały, że 70 % personelu odczuwa dużą poprawę stanu zdrowia mimo znacznego wzrostu użycia komputerów.

12 godzin – to sporo czasu, prawda? Mało kto zdaje sobie sprawę, ale dokładnie tyle godzin spędzamy codziennie w pozycji siedzącej. Niewielka ilość ruchu, siedzący tryb życia, ciągły stres wiąże się z różnego rodzaju dolegliwościami. Wykorzystaj zatem postęp technologiczny, który umożliwiają firmy specjalizujące się w zdrowym trybie życia. Zastosuj biurka z elektryczną regulacją blatu, a przekonasz się, że Twój zespół bardziej to doceni. Dzięki możliwości dostosowania inteligentnego biurka do osobistych potrzeb każdy z pracowników zyska około 7 dodatkowych minut w swojej godzinie pracy. Ty zaś otrzymasz wszystkie projekty w krótszym czasie.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry