Publikuj swoje książki w iBookstore

Jeśli komuś z Państwa marzy się kariera pisarska a składane w szufladzie utwory na miarę „Zbrodni i kary” aż proszą się o publikację – to firma Apple ma rozwiązanie. W ramach iBookstore dzielić się będzie można własnymi książkami.

iBooks to aplikacja umożliwiająca czytanie e-booków zaprezentowana przy okazji premiery iPad’a, tabletu Apple. Wkrótce zagościć ma również na urządzeniach mobilnych – iPhone i iPodzie Touch. Oprogramowanie pozwala na czytanie publikacji w formacie ePub, wykorzystywanym również w innych czytnikach, takich jak polski eClicto chociażby.

Publikuj swoje książki w iBookstore 1Integralną częścią iBooks jest iBookstore przypominający w działaniu sklep z aplikacjami (Apple App Store). Jest to system sprzedaży materiałów, które synchronizowane są z naszym urządzeniem. Jak donosi serwis MacLife, korporacja z Cupertino wysłała właśnie instrukcje dotyczące tego, jak osoby prywatne mogą sprzedawać swoje własne materiały za pośrednictwem sklepu z e-bookami.

Jeśli chcemy dzielić się ze światem własną twórczością należy spełnić kilka wymogów. Po pierwsze zdobyć 13-cyfrowy identyfikator książki (Międzynarodowy Znormalizowany Numer Książki, ISBN). Po drugie – zapisać książkę w formacie ePub. Po trzecie w końcu – posiadać amerykański numer podatkowy. Niezbędny będzie również dostęp do systemu operacyjnego Mac OS X oraz aktywowane konto w iTunes.

Jak więc widać nie są to małe wymagania, zwłaszcza dla mieszkańca Polski. Dobra wiadomość jest taka, że jeśli już uda nam się je spełnić, będziemy mogli sprzedawać swoje książki na rynku międzynarodowym lub wybrać kraje, w których mają być dostępne.

Możliwość oferowania swojej twórczości w iBookstore jest ciekawą propozycją dla osób chcących zaistnieć w świecie literatury. Mimo dość wysokich wymagań warto pamiętać, że tradycyjna droga poszukiwania wydawcy jest jeszcze trudniejsza i sukces przynosi jedynie wybranym. A iBookstore ma szansę stać się prawdziwym hitem, zwłaszcza teraz gdy zmierza na szerokie, międzynarodowe wody. Czy powtórzy sukces App Store? Być może w pewnym stopniu. Możliwość uczestniczenia w nim wydaje się interesującą propozycją dla młodych twórców.

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top