Radio od Wirtualnej Polski

Wystartowało największe internetowe radio w Europie – Radio Wirtualnej Polski.

Od dziś – przez całą dobę – nadaje Radio Wirtualnej Polski (radio.wp.pl). W tej chwili internauci mają do wyboru cztery stacje z różnymi gatunkami muzycznymi – POP, ROCK, HIP HOP, JAZZ oraz kanały poświęcone muzyce uporządkowanej tematycznie: NOWOŚCI, SAME PRZEBOJE, DO PRACY, DZIECIAK, NASTROJOWO, TYLKO POLSKA, WASZE RADIO. Łącznie w bazie Radia WP znajduje się ponad 250 tysięcy utworów.
Rozgłośnia WP to radio nadające wyłącznie muzykę. Aby je uruchomić, wystarczy wejść na stronę radio.wp.pl i „kliknąć” w jeden z gatunków lub tematów muzycznych. Serwis skierowany jest przede wszystkim do internatutów w wieku 15-40. Wprowadzenie poszczególnych kategorii poprzedziła dokładna analiza słuchalności dostępnych w sieci e-stacji. Zaproponowane przez portal rozwiązanie jest optymalne i gwarantuje, że każdy internauta ze wskazanej grupy wiekowej z pewnością znajdzie tu coś dla siebie.

Co istotne, słuchacze mają wpływ na playlistę. Jest ona codziennie aktualizowana na podstawie opinii użytkowników, którzy układają własną czołówkę, głosując na ulubione utwory muzyczne. W serwisie radio.wp.pl znajdują się także sekcje typowo informacyjne: Niusy, Artyści A-Z, Płyty A-Z, Imprezy i Hity. Są one ściśle powiązane z witryną muzyczną WP (muzyka.wp.pl), co oznacza, że np. kliknięcie w sekcję Niusy automatycznie przenosi słuchacza do bieżących wiadomości serwisu muzycznego.

„Stworzenie witryny radio.wp.pl jest kolejnym, po WPtv, elementem konsekwentnie realizowanej strategii budowy serwisów multimedialnych w portalu. Chcemy dostarczać użytkownikom rozrywkę na jak najwyższym poziomie, wykorzystując do tego potencjał Sieci. ─ podkreśla Aleksandra Ciechomska, Dyrektor Pionu Rozwoju Produktów w Wirtualnej Polsce.

„Z pewnością radio WP będzie silną konkurencją dla tradycyjnych rozgłośni słuchanych w pracy i w domu. Choć oczywiście naszymi naturalnym odbiorcami są ci, którzy słuchają muzyki zwłaszcza przez komputer. Nasza rozgłośnia ma możliwość nadawania do największej ilości słuchaczy w Europie. Jednocześnie z radia.wp.pl może korzystać kilkadziesiąt tysięcy osób.” – opowiada Tomasz Bucholc, kierownik Projektów Internetowych w WP.

Radia WP słuchać można jednocześnie w 15 tysiącach „odbiorników”, co przy zachowaniu standardowych przeliczników oznacza ok. 50 tysięcy słuchaczy. Emisja może odbywać się z każdego miejsca w Europie. Serwis radio.wp.pl wyróżnia również ogromna baza utworów – w tej chwili zawiera on ponad 250 tysięcy numerów, a każdym rokiem dołączanych będzie kilkadziesiąt tysięcy nowych. W bazie znajdują się utwory wszystkich znaczących wytwórni światowych, jak EMI, Sony BMG, Warner, UMC czy Sonic.

„W przyszłości chcemy przymierzyć się do rozszerzenia oferty serwisu o informacje związane z wydarzeniami muzycznymi, zamierzamy też wprowadzić dodatkowe zakładki, jak np. Aktualności czy Wywiady.” – dodaje Bucholc.

Jeszcze w tym roku uruchomione zostaną dodatkowe kanały gatunkowe – z muzyką undergroundową oraz kolędami.

Serwis Radio WP dysponuje jednym z najnowocześniejszych studiów nagraniowych w Polsce, co gwarantuje znakomitą jakość dźwięku, maksymalnie zbliżoną do oryginału. „Mamy świetny zespół reżyserów dźwięku oraz współpracujących z nimi specjalistów działu IT. Dbają oni, by wszystkie emitowane utwory, audycje i reklamy zostały poddane odpowiedniej cyfrowej obróbce i dostarczane były użytkownikom w najwyższej dostępnej jakości.” – mówi Tomasz Bucholc. Partnerem projektu jest Beat & Heaven Polska. Przy projekcie zaangażowanych jest kilkadziesiąt osób.

Radio WP – oprócz bazy utworów muzycznych – dysponuje także doskonałymi narzędziami marketingowymi. Koncerty życzeń (za pośrednictwem sms-ów), sponsorowane konkursy i spoty reklamowe, to tylko niektóre z nich.

„Jeżeli chodzi o aspekt reklamowy, to wyższość radia w sieci w stosunku do radia tradycyjnego polega na tym, że każdą z zastosowanych form audio, można łączyć z reklamą wizualną.” – mówi Jacek Tryzno, Kierownik Biura Reklamy w WP. Nowością na polskim rynku jest tworzenie w serwisie WP kanałów typu Brand Event z indywidualną oprawą muzyczną, uruchamianych dla konkretnego klienta i jego marki. Swoim kontrahentom WP oferuje także usługi producenckie – od tworzenia scenariusza reklamy, doboru lektorów i nagrań, po produkcję radiowego spotu.

http://radio.wp.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top