Radio Zet i wp.pl tworzą wspólny serwis

Wirtualna Polska (wp.pl) oraz Radio Zet uruchamiają kompleksowy serwis informacyjny, dostępny jednocześnie na stronach WP.pl i Radiozet.pl. Nowy serwis jest efektem podpisanej umowy dotyczącej współpracy technologicznej i programowej w ramach internetowego serwisu informacyjnego.

Współpraca między Wirtualną Polską a Radiem Zet jest pierwszym projektem internetowym, w którym dojdzie do wykorzystania konwergencji nie związanych ze sobą kapitałowo mediów. Na podstawie zawartego porozumienia powstanie kompleksowy internetowy serwis informacyjny, którego treść będzie redagowana wspólnie przez działy informacji Radia Zet i Wirtualnej Polski.

W przygotowywaniu serwisu – po raz pierwszy w Polsce – wykorzystany zostanie wspólny panel administracyjny. Umożliwi on dziennikarzom obu redakcji dystrybucję informacji jednocześnie w dwóch serwisach: Wiadomości WP oraz Radiozet.pl. Strona www.radiozet.pl administrowana w nowy sposób (w zmienionej formie graficznej) ruszy 7 czerwca. Serwis Radia Zet dostępny będzie także dodatkowo (poza do tej pory działającymi domenami) pod adresem www.radiozet.wp.pl.

“Współpraca w ramach tworzenia serwisu informacyjnego wzmocni wizerunek Wirtualnej Polski, która staje się odtąd jedynym wykonawcą technologicznym dla Radia Zet w zakresie tworzenia i rozbudowy serwisu internetowego Radiozet.pl” – podkreśla Marek Borzestowski, Prezes Zarządu Wirtualnej Polski S.A. “Korzyści zauważą natychmiast sami internauci: kooperacja z uznanym medium informacyjnym, jakim jest bez wątpienia Radio Zet, wzmocni ofertę programową WP. Wiadomości będą jeszcze szybsze, bardziej pełne i aktualne”. Współpraca pomiędzy kontrahentami zapewni Wirtualnej Polsce zwiększenie ruchu w takich użytecznościach WP, jak Kontakt, Czat i Poczta, do których przekierowywać będą linki zamieszczone na witrynie Radiozet.pl.

“Zastosowanie panelu administracyjnego do jednoczesnej dystrybucji wiadomości w witrynach Radia Zet i Wirtualnej Polski zapewni efektywną współpracę obu naszych redakcji i zredukuje do minimum czas przekazu informacji. Zawarta umowa umacnia wizerunek Radia Zet jako najszybszego i najbardziej wiarygodnego źródła informacji – nie tylko w polskim eterze, ale także w internecie” – mówi Kamila Ceran, dyrektor działu informacji Radia Zet.

http://radiozet.wp.pl/

Wpisy promowane

Wydarzenia

e-Commerce Polska awards
14.05.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry