Rankomat.pl: kolejne polisy OC na Allegro od złotówki

Opublikowano: 30 października 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Po udanej pierwszej serii aukcji internetowych OC, rankomat.pl wystawia na Allegro.pl kolejne polisy, które użytkownicy mogą licytować od symbolicznej złotówki.

rankomat.pl udostępni kolejne polisy OC na aukcji internetowej z ceną wywoławczą 1 zł. Do odwołania, codziennie na Allegro.pl pojawiać się będzie co najmniej jedna polisa, którą można będzie wylicytować. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników pierwszych aukcji przeprowadzonych we wrześniu, gdzie 10 kierowców allegrowiczów kupiło ubezpieczenie za pośrednictwem rankomat.pl. Nasz pomysł zakłada, że kierowcy sami proponują ceny swoich polis OC, a naszym zadaniem jest znalezienie towarzystwa ubezpieczeniowego, które wystawi polisę w porównywalnej cenie. Jeśli cena odbiega od tej znalezionej przez rankomat.pl, pokrywamy ewentualną różnicę lub uzupełniamy polisę o ubezpieczenia dodatkowe: NNW czy pakiet assistance – mówi Wojciech Rabiej, szef rankomat.pl.

Wszystkie aukcje trwają siedem dni. Zauważyliśmy, że licytujący stają się bardzo aktywni pod koniec aukcji, do tego stopnia, że licytują kilka polis w tym samym czasie. Dlatego, tym razem postanowiliśmy wystawić polisy z jednodniowymi przerwami, tak aby w razie niepowodzenia zapewnić allegrowiczom licytowanie w kolejnych aukcjach – dodaje Wojciech Rabiej. Każdy użytkownik Allegro.pl, który potrzebuje polisy OC nie szybciej niż od 1 grudnia 2009 roku (jest to czas potrzebny na zakończenie aukcji i formalności), będzie mógł wziąć udział w licytacji i zaproponować swoją cenę ubezpieczenia. Wystarczy w wyszukiwarce Allegro.pl wpisać frazę „OC rankomat”. Licytując, allegrowicz nie musi udostępniać żadnych informacji o sobie i swoim samochodzie – poda je dopiero po wygraniu aukcji.

Sprzedaż polis na Allegro to pionierski pomysł rankomat.pl. Odzew kierowców w pierwszej serii aukcji był bardzo duży: niemal 4000 odsłon i prawie 100 licytujących osób. Najwyższa osiągnięta cena to 800 zł, najniższa 560 zł.
Wszyscy, którzy nie są zapalonymi allegrowiczami, a chcieliby znaleźć dla siebie lepsze pod względem ceny lub zakresu ochrony ubezpieczenie komunikacyjne mogą to zrobić porównując oferty towarzystw na stronie rankomat.pl.

Hanna LaskowskaRankomat.pl: kolejne polisy OC na Allegro od złotówki

Podziel się!

O autorze

hania