Raport Shoper.pl: coraz więcej przelewów online w zakupach online

Opublikowano: 25 lutego 2016. Kategoria: Rynek. Tagi:

Firma Shoper, twórca oprogramowania dla sklepów internetowych, przygotowała raport dot. płatności online. Wśród głównych wniosków autorzy wskazują na zwiększenie popularności płatności online.

Potwierdza to analiza stosowanych systemów płatności na przestrzeni 2015 roku wśród sklepów działających na oprogramowaniu Shoper, z badań wynika, że blisko 90 proc. transakcji było dokonywanych właśnie z wykorzystaniem tego kanału.

wykres 2_kanaly_platnosci z uwzgl_Allegro

 

Wszyscy właściciele sklepów, które wykorzystując platformę Shoper mogą również aktywować nowa formę płatności – Płatności Shoper. Tę formę płatności w grudniu 2015 stosowano już blisko 25 tys. razy.

wykres 4_liczba_transakcji_z_wykorzystaniem_Platnosci_Shoper

 

Twórcy raportu zapytali również użytkowników, które z elementów systemu płatności wpływają na decyzję o wyborze rozwiązania dla własnego sklepu. Kluczowym elementem, na który wskazują firmy biorące udział w badaniu, jest niska prowizja – jednak dużą rolę odgrywa łatwa integracji oraz szybkość realizacji transakcji.

wykres 6_jaki_system_dla_wlasnego_esklepu

 

 

Sylwester KozakRaport Shoper.pl: coraz więcej przelewów online w zakupach online

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.