Rosjanie będą mieli swój Pracuj.pl

Grupa Pracuj, właściciel portalu rekrutacyjnego Pracuj.pl, uruchomiła w Rosji serwis Gojobs.ru. Firma została również 100% udziałowcem portalu Rabota.ua, lidera ukraińskiego rynku rekrutacji on-line, w który zainwestowała pod koniec 2006 roku. Celem Grupy Pracuj jest budowanie pozycji lidera branży rekrutacji on-line w Europie Środkowo-Wschodniej.

– Europa Środkowo-Wschodnia jest naturalnym kierunkiem rozwoju dla polskich firm, w szczególności internetowych. W tych rynkach drzemie ogromny, niezagospodarowany potencjał i dlatego zdecydowaliśmy się na podjęcie decyzji o inwestycji w Rosji oraz kontynuacji naszych działań na Ukrainie – tłumaczy Przemysław Gacek, prezes zarządu Grupy Pracuj.

Aktualnie wartość ukraińskiego rynku rekrutacji on-line szacowana jest na ok. 5-6 mln dolarów, rosyjskiego zaś na ok. 30 mln dolarów. Grupa Pracuj zakłada, że jej inwestycje w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, zaplanowane na lata 2006-2010, zamkną się w kwocie ok. 10 mln dolarów.

– Należy pamiętać, że Rosja i Ukraina to rynki, które dość istotnie różnią się między sobą, dlatego przyjęliśmy też odrębne strategie rozwoju. W przypadku Ukrainy, rynku stosunkowo niewielkiego pod względem liczby użytkowników Internetu, najbardziej uzasadniona biznesowo była akwizycja. Natomiast Rosja to ogromny rynek, z bardzo dużymi potrzebami rekrutacyjnymi, dlatego w pierwszej połowie 2007 roku zdecydowaliśmy się na budowanie tam biznesu od zera, bazując na naszych doświadczeniach z Polski i z Ukrainy – dodaje Marcin Pietras, dyrektor ds. ekspansji zagranicznej w Grupie Pracuj.

Rosjanie będą mieli swój Pracuj.pl 1

Po przejęciu serwisu Rabota.ua i uruchomieniu Gojobs.ru liczba pracowników Grupy Pracuj zwiększyła się o 85 i obecnie liczy blisko 300 osób.

W najbliższym czasie Grupa zamierza poinformować o kolejnej swojej inwestycji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry